2018 YKS Konu Dağılımları Nasıl Olacak ?

tarafından
18
2018 YKS Konu Dağılımları Nasıl Olacak ?

2018 YKS Konu Dağılımları Nasıl Olacak sorusu yeni sistemin açıklanması ile birlikte hemen sorgulanmaya başlandı. Yeni açıklanan sistem içinde geçen yıldan farklı olarak yapılacak sınav şekillerinde görülen en büyük değişiklik oturum sayılarının değişimi ile kendini göstermiştir. Hazırlanan yeni YKS sınav sisteminde oturumlar gün içinde iki oturum şeklinde yapılacak. İlk sınava bütün öğrencilerin katılımı zorunlu olacak. Sorulan için hazırlanan konu dağılımları ise 40 Matematik, 40 Türkçe, 40 Fen ve 40 Sosyal olarak ikinci oturumda karşımıza çıkıyor. İlk oturumda ise Temel Seviye Belirleme için yapılan test 40 Matematik ve 40 Türkçeden oluşan 80 soru ile hazırlanıyor.

2018 YKS Konu Dağılımları Nasıl Olacak 

2018 yılında yapılması planlanan Yks soruları konu dağılımları birinci ve ikinci oturum olarak iki ayrı bölümde görülmektedir. Girişleri zorunlu sınav olarak bilinen ilk oturumda öğrencilerin Temel Yeterlilik Testi sonuçları alınacak çok eskiden de bulunan baraj puan sonrasında lisans yerleşimleri bu sistem üzerinden yapılacak. lisans girişleri için 200 puan ve üstü seçimlerde bir sonraki yıl sınava girmeden yine kayıtlar yapılabilir olarak düzenleniyor. 2018 YKS Konu Dağılımları Nasıl Olacak konusunda daha detaylı bilgiler aşağıda belirtildiği şekilde yapılacaktır.

Yks Soru Dağılımı

İlk Oturum da Sorulacak Konu Dağılımları

   Her yılın Haziran ayında yapılması planlanan YKS sınav soruları dağılımları birinci ve ikinci oturum olarak farklılık gösteriyor. İlk sınavda bütün öğrencilerin zorunlu sınava girişleri Temel Yeterlilik Testi sonuçları için önem arz ediyor. Buna göre yapılacak olan sınavda sorulacak konu dağılımı 40 Türkçe ve 40 Matematikten oluşan 80 soru olarak belirlenmiş. 2018 YKS Konu Dağılımları Nasıl Olacak açıklaması için yapılan basın toplantısında verilen bilgiler bu şekildedir.

İkinci Oturumda Sorulacak Konu Dağılımları

   Aynı gün öğleden önce ve öğleden sonra olarak ikiye ayrılan oturumlarda ikinci oturumun YKS sınav soruları dağılımları 40 Matematik, 40 Türkçe, 40 Fen ve 40 Sosyal olmak üzere müfredata bağlı olarak hazırlanan soru şekilleri ile düzenlenecek. Yapılan basın açıklamasında verilen bilgiler ışığında hazırlanan bu bilgilerin değişimi halinde yine sitemizden sizin için yeni konu başlıklarının oluşumlarını düzenleyeceğiz. 2018 YKS Konu Dağılımları Nasıl Olacak söylemi ile belirli sorulara cevap arayışında olanlar sitemizin özel kategori bölümünde yer alan soru çeşitlerine bakabilirler.

Özel yetenek alımı yapan öğrenciler için belirlenen taban puanlar ve uygulamalar yine bir önceki sistem ile aynı seviyede ilerleyecek. Belirlenen özel YKS sınav soruları dağılımları için yazı dizisini takip edebilirsiniz.