Fatih’teki ücretsiz YKS kursları

tarafından
19
Fatih’teki ücretsiz YKS kursları

Öğrencilerin YKS heyecanı tüm hızıyla devam ediyor. Yoğun bir şekilde YKS hazırlık süreci yaşayan öğrenciler, rakiplerine fark atmak için de yoğun bir çaba sarf ediyorlar. Gerek kendi başlarına gerekse bir özel öğretim kursu yardımıyla sınava hazırlanan öğrenciler YKS’deki konu eksikliklerini gidermeye çalışıyorlar.

ykssorular.com olarak adayların YKS hazırlık sürecinde onların yanında olmaya devam ediyoruz.

İstanbul’un pek çok ilçesinde olduğu gibi Fatih Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Bilgi Evleri, YKS’ye hazırlanan adaylara ücretsiz kurs imkanı sunuyor.

Fatih Belediyesi Bilgi Evleri YKS kurslarında Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına göre ders işlenirken adaylara hem YKS konuları anlatılıyor hem de YKS’ye hazırlık testleri çözdürülüyor.

Dersler FATİH Projesi (Fırsatları Arttırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi Projesi) kapsamında akıllı tahta ile zenginleştiriliyor ve sunum çok daha göz alıcı düzeyde gerçekleştiriliyor. Üstelik bütün bu derslerden hiçbir ücret alınmıyor.

Fatih Belediyesi Ücretsiz YKS Kurslarına Hangi Öğrenciler Katılabilir?

Fatih Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren bilgi evleri YKS kurslarına lisede öğrenim gören 12. sınıf düzeyi öğrenciler ve liseden mezun olan üniversite adayları da katılabiliyor.

Hangi Branşta Ücretsiz YKS Kursları Düzenleniyor?

Ücretsiz YKS kursları Matematik, Türkçe, Fizik, Kimya, Biyoloji, Geometri gibi YKS’de soru gelen bütün branşlarda düzenliyor.

Ücretsiz YKS Kurslarına Nasıl Başvurulur?

Fatih Belediyesi tarafından düzenlenen ücretsiz YKS kurslarından yararlanmak için Fatih’te toplamda 2 tane bulunan bilgi evlerine şahsen müracaatta bulunmak gerekiyor.

Adres: Müftüali Semt Konağı:

0212 523 02 54

Hekimoğlu Bilgi Evi: 0212 587 83 10

Not: Fatih Belediyesi Bilgi Evleri’ne başvuruda bulunmak için sadece Fatih’te ikamet etme zorunluluğu bulunmuyor.  İstanbul’un farklı ilçelerinde ikamet edenler de kurslara başvuruda bulunabiliyor ve yine bu kurslardan ücretsiz olarak faydalanabiliyor.