TYT Sınavı Nasıl Olacak Zor Mu Kolay Mı Ayrıntıları

tarafından
23
TYT Sınavı Nasıl Olacak Zor Mu Kolay Mı Ayrıntıları

Yeni hazırlanan sistemin ilk sınavı 2018 Haziran ayında yapılacak. ÖSYM tarafından hazırlanacak olan soru sistemleri hakkında siz öğrenciler için birkaç araştırma yaptık. 2018 yılında ilki yapılacak olan YKS sınavı ve TYT Sınav Konuları belirlendi. Aşağıda sizlere soruların konu dağılımları ve soru çeşitleri hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Yayın evleri ile irtibata geçen MEB ise soru çeşitlerini hazırlayarak yeni yayınlar ile sizlere ulaşmasını sağlıyor.

2018 TYT Sınavında Yer Alacak Kitap Tavsiyeleri

2018 TYT’ye Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım

Sevgili Öğrenciler yeni yapılacak olan sınavlara çalışma şeklinizi ve zamanlamanızı kendiniz günlük planlar ile ayarlayabilirsiniz. 2018 YKS sınavı içinde yer alan ve ilk oturumda sizlere sunulacak olan TYT Sınavı 23 Haziran 2018 günü Saat:10.00’da yapılacak. İlk oturumda toplamda 40 Türkçe konuları ardından 20 Sosyal Bilimler Soruları olacak. Matemetik bölümünde ise yine 40 Matematik Sorusu 20 Fen Bilimleri soruları bulunacak. Türkçe konuları içinde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ( 5 Soru ) Tarih ( 5 Soru ), Coğrafya 5 soru ve Felsefe 5 soru şeklinde yeni eklenen sorular ile hazırlanacak.

TYT Sınavı Nasıl Olacak Zor Mu Kolay Mı Ayrıntıları

Toplam olarak 120 adet soru için belirlenen süre ise 135 dakikadır. Aşağıdaki platformda hazırlanan 2018 TYT Konu Dağılımları cetvelini inceleyebilirsiniz.

TYT Konu Dağılımı

2018 TYT’ye Sınavı Ne Zaman

Hazırlanan sistem içinde Cumartesi günü yapılması planlanan TYT Sınavı sonrasında ikinci oturum için hazırlık yapacak öğrenciler Türkçe 80 Matematik 80 olmak üzere toplamda 160 soru çözecekler. YKS Sınavı ikinci oturum içinde yer alan konular ise yine aşağıda belirtilen tablodaki gibi olacak.

İkinci oturum için yapılacak olan konu dağılımları

Yks sınav sistemi içinde yer alan birçok farklı konuları yine sitemizdeki kategorilerden takip edebilirsiniz. Çalışmalarınız için yapacağımız araştırmalar günlük olarak yayınlanmaktadır. Alt kısımda yer alan soru sayılarını da inceleyebilirsiniz. Sözel ve Sayısal ile birlikte Eşit Ağırlık testi konu dağılımları;

2018 YKS VE TYT BARAJ PUANLAMASI NASIL YAPILIR 

Sitemizin üst kısmında yer alan hesaplamalar modülünden de yine kendi sınav puan hesaplamalarını yapabilirsiniz. YKS Puan Hesaplama formülü yenilenen sistem soruları ile güncel hale getirilmiştir. Puan hesaplama modülünden YKS Puan hesaplama, Açıköğretim Puan Hesaplama ve DGS Puan hesaplamalarını tamamlayabilirsiniz.

Yayınlanan tüm yeni bilgileri anında bulabileceğiniz sitemizde yeni konular ile sizlere bilgileri hızlı bir şekilde ulaştırmaya çalışıyoruz. Sosyal medya hesaplarımızdan bizleri takip etmeyi unutmayın. Çok yakında sizlere sunulacak olan sınav başla modülümüzden de sorularınızı çözerek kendisini test edebilirsiniz.