2018 KYK yurt ücretleri ne kadar?

tarafından
130
2018 KYK yurt ücretleri ne kadar?

Yeni eğitim ve öğretim yılı olan 2018-2019 geldi çattı. Zorlu YKS süreci ve sonrasında hayalinizdeki üniversite ve bölüme yerleştiniz. Hatta KYK yurt başvurusunda bulundunuz ve üniversite okuduğunuz şehirde bir KYK yurduna yerleştirildiniz. Peki, bu yurt için ne kadar ödeyeceksiniz? Ya da başka bir deyişle soralım: 2018 KYK yurt ücretleri ne kadar?

Üniversite öğrencileri için en büyük sorunlardan bir tanesi konaklama sorunudur. Eğer ki yaşadığınız şehirden farklı bir şehirde üniversite kazanmışsanız genel olarak ilk ve ikinci yılda bir yurtta kalmanız sizin için en sağlıklı olan yoldur. Özel yurtlar da ücret olarak fazla gelmişse geriye tek alternatif kalıyor o da KYK yurtlarında konaklamak.

KYK Yurt Ücretleri

Bilindiği gibi KYK yurtları bir öğrenci için en ucuz konaklama biçimidir. Hem kalitesi hem de güvenli oluşu en çok tercih edilme sebepleridir.  Üstüne bir de özel yurtlarla kıyaslandığında hayli düşük bir ücrete konaklama yapılabilmesi KYK yurtlarını daha da cazip hale getirmektedir.

Gelelim KYK yurt ücretlerine… Her KYK yurdunun ücreti farklıdır. Genel olarak KYK yurt ücretleri 150 TL ve 250 TL arasındadır. Diyeceksiniz ki neden arada yaklaşık olarak 100 TL’lik fark var? Bunun nedeni yurdun kapasitesi, kalitesi, odalarda konaklayan kişi sayısıdır. Bu etmenlerden dolayı her KYK yurdunun ücreti sabit değildir.

Bulunduğunuz yurdun KYK yurt ücretlerini öğrenmek için aşağıdaki KYK’nin yayınlamış olduğu Türkiye geneli KYK yurtlarının bulunduğu listeden öğrenebilirsiniz.

2018 KYK yurt ücretleri

KYK Günlük Yemek Yardımı

Az önce dediğimiz gibi KYK’nin tercih edilme nedenlerden biri sunduğu imkanlar. Eğer ki bir KYK yurduna yerleştirilmişseniz KYK’nın size sunduğu tek imkan konaklama değil. Aynı zamanda size günlük olarak 11 TL’lik yemek yardımı da sunuyor. Bu yemek yardımını KYK yurtlarının kantin ve yemekhanesinde kullanabilirsiniz.

Bir ayı 30 gün olarak düşünürsek günde 11 TL’den ayda toplamda 330 TL’lik bir yemek yardımının çıktığını görürüz. Bu demek oluyor ki konaklama ücreti bedavaya geliyor.

Bugün sizlere KYK yurt ücretleri ve KYK günlük yemek yardımı hakkında bilgiler verdik. Yorum bölümüne kafanıza takılan soruları sorarak uzman ekimiz tarafından yanıtlar alabilirsiniz.