Ankara Öğrenci Koçu Dursun Hoca

tarafından
1292
Ankara Öğrenci Koçu Dursun Hoca

Eğitim koçluğu, son dönemlerde oldukça rağbet gören bir danışmanlık biçimi olsa da, revaçta olan da bir iş kolu olarak karşımıza çıkar. Öğrenci Koçu, bir kişinin akademik yaşamda ve çalışma hayatında başarı elde etme becerilerinin ortaya çıkartılması için, yapılan çalışmaları yürüten kişidir. Kişinin kendinin ve becerilerinin farkına varmasını sağlar. Yeteneklerinin gün yüzüne çıkması için bireye yardımcı olur. Kişinin kendine bir hedef koymasını sağlamaya ve bu hedefe gidebilmek için, kaynaklarını daha iyi kullanabilmesine yönelik,  bir yol haritası ve eylem planı yaparak, bireye destek sağlar.  Bu bağlamda; Ankara Öğrenci Koçu Dursun Hoca, bu alanda yapmış olduğu çalışmalar ile, adından sıklıkla söz ettirir.

Kimler Öğrenci Koçu Olabilir?

Eğitim koçluğu, hiç de hafife alınacak bir iş değildir. Genel olarak, kişilerin yeteneklerini gün yüzüne çıkartmak için, ellerinde bulunan kaynakları, doğru şekilde kullanabilmelerini sağlamaya yönelik olan bu koçluk sayesinde birey, hedefine ulaştırılmaya çalışılır. Öğrenci Koçu, disiplinli ve planlı çalışmalıdır.

Öğrenci Koçu olmak için, üniversitelerin lisans bölümünden mezun olunmalıdır. Herhangi bir üniversitede bu bölümü bitiren kişiler öğrenci koçu olabilir. Ancak, öğrenci koçluğu eğitimi alınmalı ve bu alanda geçerli sertifikaya sahip olunmalıdır. Dolayısıyla; öğrenci koçu olmak için, gerekli eğitimler alınmalı ve bu iş koluyla da ilgili olan, özel eğitimin sertifikasına sahip olunmalıdır. Bu kapsamda;  Ankara Öğrenci Koçu Dursun Hoca, gerekli olan tüm donanıma sahiptir. Bu alanda hizmet verebilme yetisine sahip kişiler ile çalışılmalıdır.

Eğitim Koçluğu Nasıl İşler?

Bahsettiğimiz gibi, eğitim koçluğu kolay bir iş değildir. Çünkü Öğrenci Koçu, koçluğunu üstlendiği kişinin hedefine ulaşmasını sağlayan kişi konumundadır. Öğrenci koçu, öğrencisine derslerin içeriğinden bahsetmez.  Ancak, ona öğrenme tekniklerini öğretir. Her bireyin de öğrenme tekniği farklı olduğu için veya her dersin öğrenilme biçimi farklı olduğu için, Öğrenci Koçu olan kişinin, oldukça donanımlı olması gerekir. Öğrenci koçu sayesinde, öğrencinin öğrenme teknikleri gelişir. Hedefe ulaşmaktaki azmi, koç tarafından tespit edilir. Eğer, hedefe ulaşma azmi düşük ise, motive edilir. Eğer yüksek ise; desteklenir. Bu doğrultuda; Ankara Öğrenci Koçu Dursun Hoca aracılığı ile, kurumumuzdan eğitim koçluğu desteği alabilmeniz mümkündür. Son dönemlerde fazlaca rağbet görmesi ile, ne kadar önemli bir sektör olduğu ortaya çıkar.