Bartın’da burs veren vakıf ve dernekler

tarafından
120
Bartın’da burs veren vakıf ve dernekler

YKS gibi zorlu bir sınav kazanıldı ve artık hayalinizdeki üniversitede eğitim almaya başladınız. Kimi için YKS süreci oldukça zorlu geçen bir süreç olurken kimisi içinse YKS’den sonraki süreç daha zorlu geçmektedir. Bunun birçok sebebi var: Derslere duyulan kaygı, belki yeni bir şehir, belki de maddi sebepler. Dersler ve yeni yeni şehir süreci çabuk atlatılırken maddi sebepler kimi zaman üniversite öğrencilerinin canını acıtabilmektedir. Ailesine yük olmak istemeyen bu öğrenciler çeşitli yerlerde part-time işler bularak üniversite hayatlarını daha rahat geçirmeye çalışmaktadırlar.

Üniversite hayatını kısmen daha rahat geçirmek için tabii tek yol çalışmak değil. Aynı zamanda burs veren vakıf ve derneklerden burslar bulunarak da maddi olarak hafiflemek mümkün olmaktadır.

Çoğu kimse için burs bulma süreci zor bir süreç olarak görülmektedir. Çünkü burs veren vakıf ve dernekler üniversite öğrencilerine burs vermek için çeşitli koşullar öne sürmektedirler. Her bir dernek ve vakıf burs verirken kendilerine göre burs vermek kriteri düzenlerler.

Ykssorular.com olarak adayların YKS hazırlık süreçlerinde yanlarında olduğumuz gibi bu burs alma süreçlerinde de yanlarında olmaya devam ediyoruz.

Bu kapsamda Bartın ilinde burs veren vakıf ve dernekleri derledik.

İşte Bartın’da burs veren vakıf ve dernekler:

1)BARTIN AMASRA İLÇESİ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA BURSU

HÜKÜMET KONAĞI 0 378 315 10 03

2)BARTIN HİZMET VE KALKINMA BURSU

HÜKÜMET BİNASI 03782275614

3)BARTIN İLİ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA BURSU

HÜKÜMET KONAĞI 227 55 88

4)BARTIN KURUCASİLE İLÇESİ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA BURSU

HÜKÜMET KONAĞI 0378-5181197

5)BARTIN ULUS İLÇESİ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA BURSU

HÜKÜMET KONAĞI 416 13 55