Bayburt’ta burs veren vakıf ve dernekler

tarafından
125
Bayburt’ta burs veren vakıf ve dernekler

YKS gibi zorlu bir sınav kazanıldı ve artık hayalinizdeki üniversitede eğitim almaya başladınız. Kimi için YKS süreci oldukça zorlu geçen bir süreç olurken kimisi içinse YKS’den sonraki süreç daha zorlu geçmektedir. Bunun birçok sebebi var: Derslere duyulan kaygı, belki yeni bir şehir, belki de maddi sebepler. Dersler ve yeni yeni şehir süreci çabuk atlatılırken maddi sebepler kimi zaman üniversite öğrencilerinin canını acıtabilmektedir. Ailesine yük olmak istemeyen bu öğrenciler çeşitli yerlerde part-time işler bularak üniversite hayatlarını daha rahat geçirmeye çalışmaktadırlar.

Üniversite hayatını kısmen daha rahat geçirmek için tabii tek yol çalışmak değil. Aynı zamanda burs veren vakıf ve derneklerden burslar bulunarak da maddi olarak hafiflemek mümkün olmaktadır.

Çoğu kimse için burs bulma süreci zor bir süreç olarak görülmektedir. Çünkü burs veren vakıf ve dernekler üniversite öğrencilerine burs vermek için çeşitli koşullar öne sürmektedirler. Her bir dernek ve vakıf burs verirken kendilerine göre burs vermek kriteri düzenlerler.

Ykssorular.com olarak adayların YKS hazırlık süreçlerinde yanlarında olduğumuz gibi bu burs alma süreçlerinde de yanlarında olmaya devam ediyoruz.

Bu kapsamda Bayburt ilinde burs veren vakıf ve dernekleri derledik.

İşte Bayburt’ta burs veren vakıf ve dernekler:

1)BAYBURT AYDINTEPE İLÇESİ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA BURSU

ADRESİ: HÜKÜMET KONAĞI

2)BAYBURT İLİ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA BURSU

ADRESİ: HÜKÜMET KONAĞI 458 211 37 28

3)BAYBURT İLİNE HİZMET BURSU

ADRESİ: (BAYVAK) HÜKÜMET BİNASI 04582115605

4)BAYBURT NİL EĞİTİM VE KÜLTÜR BURSU

ADRESİ: TUZCUZADE MAHALLESİ DANİSMENDLİLER CADDESİ NO:12 04582113961

5)BAYBURT DEDEPASA BURSU

ADRESİ: YAZIBASI KÖYÜ 04584213129

6)BAYBURT DEMİRÖZÜ İLÇESİ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA BURSU

ADRESİ: HÜKÜMET KONAĞI