Bebk Odası İçin Fon Perde

tarafından
31
Bebk Odası İçin Fon Perde

Dekorasyonu mükemmel bir şekilde tamamlayan aynı zamanda da mobilyaların ön plana çıkartılmasın da etkili olan fon perde detayı bebek odalarının da vazgeçilmez bir parçasıdır. Fon perde seçerken odanıza şıklık katacak aynı zamanda da tülünüz ile uyum sağlayacak bir seçim yapmanız çok önemlidir. Tabii bu seçimleri yaparken yine en çok dikkat etmemiz gereken fon perdelerinin öncelikle mobilyalarınızla ve halınızla uyumudur. Odanın genel renk ahenginin bozulmamasına dikkat etmek gerekir.

Bebek Odalarında Fon Perde Detayı

Bebek odalarındaki fon perde detayı önemli bir ayrıntıdır. Çünkü yeni doğmuş bir bebek etrafındaki her nesneyi inceler ve hafızasına kazır. Bebeklerde görsel zeka dediğimiz her nesneyi analiz etme, düşünme, canlandırabilme ve bir nesne ile diğer nesneler arasındaki ilişkiyi kurabilme bu zamanlarında gelişir. Bir bebeğin en çok zaman geçirdiği alanın odası olduğunu düşündüğümüzde fon perdesinde yer alan renklerin ve şekillerin önemli olduğu söylenebilir. Ayrıca bu detayların genel uyumu bebek odası için göz arda edilemeyecek bir öneme sahiptir. Fon perdeni tül fon perde ve kumaş fon perde şeklinde iki çeşidi olduğunu biliyoruz. Tül fon perde genellikle aydınlık bir ortam sağlamak için kullanılır. Bebek odası için ise güneş geçirme olasılığının daha düşük olduğu yer geldiği zaman güneşlik gibi kullanılabilecek kumaş fon perdesi tavsiye edilmektedir.

Ürünlerimizi incelemek istiyorsanız https://www.cicihali.com.tr/fon-perde/bebek-odasi-fon-perde bağlantısına tıklayarak ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.

Fon Perdenin Özellikleri

Bebek odası fon perdeleri kirlenmeye en müsait perdelerdir. Bu yüzdene de temizlenmesi gerektiği takdirde kullanıcısına kolaylık sağlamalıdır. Fon perdelerinizi evinizde kendi makinenizle yıkayabileceğiniz gibi kuru temizlemeye de vererek temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Yıkama esnasında düşük bir derece tercih edilmelidir. Genellikle net olarak otuz derecenin üzerine çıkılmaması tavsiye edilir. Yıkama işlemi tamamlandıktan sonra ise ütüleme kısmına geçilir. Bu aşamada ise düşük ısıdaki bir ütünün kullanılması uygun görülür. Fon perdeler diğer perdelere oranla daha çok kırışmalara dayanıklıdır. Yumuşak pamuklu kumaş ile üretilen fon perdeler aynı zamanda antialerjik özelliğe sahiptir. Bu perdeler bebek odalarını büyük bir heyecan ile oluştura ebeveynlerimiz için güvenli bir tercihtir.