Bilgi Ünivsersitesi İşletme Fakültesi AACSB üyesi oldu

tarafından
113
Bilgi Ünivsersitesi İşletme Fakültesi AACSB üyesi oldu

İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme Fakültesi, işletme alanında eğitim veren fakültelerin en köklü küresel akreditasyon kurumu AACSB’ye (Association to Advance Collegiate Schools of Business) üye oldu

İstanbul Bilgi Üniversitesi eğitim kalitesini korumak ve kurumsal kaliteyi global standartlara ulaştırmak amacıyla akreditasyon belgelerine bir yenisini ekledi. BİLGİ İşletme Fakültesi AACSB üyeliğiyle, işletme okulları alanındaglobal çaptaki ağın bir parçası haline geldi. Fakülte ayrıca, dünyanın 100 ülkesinden önde gelen işletme eğitmenleri ve sanayi liderleri ile iletişim kurma imkanıyla birlikte, işletme programları ve fakülteleri için hazırlanmış sınırsız eğitim ve bilgileşim (benchmarking) kaynağına ulaşma imkanı da kazandı. AACSB International kıtalararası faaliyetler, çeşitli yayınlar, veri kaynakları, endüstriyel raporlar ve verilere de erişim sağlayarak BİLGİ İşletme Fakültesi’nin başarılarını destekleyecek.

İşletme eğitimi veren fakülteler, firmalar, sivil toplum ve kamu kuruluşlarının oluşturduğu AACSB International, sektörün nitelikli büyümesi ve başarılı liderlerin yetiştirilmesini hedefleyen; işletme eğitimini inovasyonun hızlanması için şekillendiren, dünyanın sayılı akreditasyon kurumları arasında yer alıyor.