Diyarbakır’da burs veren vakıf ve dernekler

tarafından
131
Diyarbakır’da burs veren vakıf ve dernekler

YKS gibi zorlu bir sınav kazanıldı ve artık hayalinizdeki üniversitede eğitim almaya başladınız. Kimi için YKS süreci oldukça zorlu geçen bir süreç olurken kimisi içinse YKS’den sonraki süreç daha zorlu geçmektedir. Bunun birçok sebebi var: Derslere duyulan kaygı, belki yeni bir şehir, belki de maddi sebepler. Dersler ve yeni yeni şehir süreci çabuk atlatılırken maddi sebepler kimi zaman üniversite öğrencilerinin canını acıtabilmektedir. Ailesine yük olmak istemeyen bu öğrenciler çeşitli yerlerde part-time işler bularak üniversite hayatlarını daha rahat geçirmeye çalışmaktadırlar.

Üniversite hayatını kısmen daha rahat geçirmek için tabii tek yol çalışmak değil. Aynı zamanda burs veren vakıf ve derneklerden burslar bulunarak da maddi olarak hafiflemek mümkün olmaktadır.

Çoğu kimse için burs bulma süreci zor bir süreç olarak görülmektedir. Çünkü burs veren vakıf ve dernekler üniversite öğrencilerine burs vermek için çeşitli koşullar öne sürmektedirler. Her bir dernek ve vakıf burs verirken kendilerine göre burs vermek kriteri düzenlerler.

Ykssorular.com olarak adayların YKS hazırlık süreçlerinde yanlarında olduğumuz gibi bu burs alma süreçlerinde de yanlarında olmaya devam ediyoruz.

Bu kapsamda Diyarbakır ilinde burs veren vakıf ve dernekleri derledik.

İşte Diyarbakır’da burs veren vakıf ve dernekler:

Abdülkadir Geylani Eğitim Ve Kültür Vakfı

İnönü cad. Cengiz apt. 4/2 Tel: 2232280

D.Ü. Kalkındırma Vakfı Dicle Üniversitesi Kampüsü

Tel: 2488470

Halidiye Eğitim Vakfı

Ali Emiri cad. 5.sok. Arzum apt. No:3 Tel: 2292070

Hz.Süleyman Eğitim Vakfı

Ali Emiri cad. 3.sok. Şeref bey apt.No:11 Tel: 2225972

Seher Eğitim Yard. Ve Araş. Vakfı

Savaş mah. Dökmeciler sok.No:28 Tel: 2221995