İletişimcilere burs: Figen İsbir Genç İletişimciler Bursu

tarafından
101
İletişimcilere burs: Figen İsbir Genç İletişimciler Bursu

İletişim sektörünün duayenlerinden, Excel İletişim ve Algı Yönetimi Yönetim Kurulu Başkanı Figen İsbir’in adı gençleri iletişim sektörüne kazandırmak amacıyla verilecek eğitim bursu’nda yaşayacak. Sektörü geliştirme konusunda yaptığı çalışmalarla alanının öncülerinden olan İsbir’in vizyonunu devam ettirmek amacıyla kurucusu olduğu Excel İletişim ve Algı Yönetimi’nin Türk Eğitim Vakfı (TEV) işbirliğiyle hayata geçirdiği “Figen İsbir Genç İletişimciler Bursu”, destek olmak isteyen herkese açık…

Türkiye’de iletişim sektörünün dünya standartlarıyla paralel olarak gelişmesi için yaptığı çalışmalar, hayata geçirdiği projeler ve aldığı sayısız ödülle sevenlerini geride bırakarak aramızdan ayrılan Figen İsbir, genç iletişimcilere umut ve ilham vermeye devam edecek. Kurucusu olduğu Excel İletişim ve Algı Yönetimi tarafından İsbir’in adını ve vizyonunu sürdürmek amacıyla TEV işbirliğiyle hayata geçirilen “Figen İsbir Genç İletişimciler Bursu” ile devlet üniversitelerinde iletişim fakültesinde okuyan öğrencilerin 4 yıllık eğitim masraflarının karşılanması hedefleniyor.

TEV işbirliğiyle oluşturdukları fonun ilk tohumlarının İsbir’in vefatı nedeniyle TEV’e yapılan bağışlar olduğunu söyleyen Excel İletişim ve Algı Yönetimi CEO’su Burçak Taşkın Yurdakul, Excel ailesi olarak bu fonu yeşertmeyi ve daha da güçlendirmeyi İsbir’in vizyonunu ve emanet bıraktığı değerleri sürdürmek adına görev bildiklerini söyledi, “ Bazı insanlar vardır, temas ettiği her şeyde, herkeste ya da her işte kendinden bir iz bırakır. Figen Hanım işte o insanlardan biriydi. Bir anda tüm projenin seyrini değiştirebilecek bir fikir ile karşınıza çıkabilen, enerjisiyle, işine olan tutkusuyla hep şaşırtan, gerçekten vizyoner bir insandı. Figen Hanım, içinde bulunduğumuz sektörü geliştirmeyi ve büyütmeyi kendine misyon edinmişti. Bu doğrultuda da birçok çalışma da yürüttü. Ancak en çok yeni nesillerin ve genç iletişimci adaylarının desteklenmesini önemserdi. Onun bu vizyonunu ve misyonunu devam ettirmek için ‘Figen İsbir Genç İletişimciler Fonu’nu oluşturduk. Fonu desteklemek ve bursu sürekli kılabilmek için elimizden geleni yapacağız. Umuyoruz ki, uzun yıllar daha da çoğalan desteklerle bu projeyi devam ettiririz ve Figen Hanım’ın hayalini gerçekleştirmeye devam ederiz.