İBB, YKS tercihlerinde adayların yanında

tarafından
116
İBB, YKS tercihlerinde adayların yanında

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Tercih Danışma Merkezleri, YKS sınavına giren üniversite adayı gençlerden yoğun ilgi görüyor. 14 yıldır devam eden proje bu yıl da İstanbul’un 7 meydanında ve ALO 153 üzerinden ücretsiz olarak danışmanlık hizmeti veriyor.

14 YILDA YARIM MİLYON GENCE TERCİH HİZMETİ

İBB Tercih Danışma Merkezleri bu yıl 1-14 Ağustos tarihleri arasında hizmet veriyor. Bakırköy, Şirinevler, Gaziosmanpaşa, Şişli Cevahir önü, Kadıköy, Sultanbeyli ve Üsküdar meydanlarında kurulan çadırlarda ve ALO 153 üzerinden İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin her yerinden 5 günde 15 bin kişiye ücretsiz tercih danışmanlık hizmeti sunuldu. Meydanlarda saat 10.00-19.00 arası ALO 153 üzerinden ise 08.30-00.00 saatleri arasında tercih hizmeti veriliyor. 14 yıldır devam eden tercih hizmetlerinde bugüne kadar ise 500 bini aşkın gence hizmet verildi.

ENGELLİ ÖĞRENCİLER İÇİN MOBİL TERCİH EKİBİ

Merkezlere gelerek veya ALO 153 üzerinden sınav sonucunu ileten tüm gençlere hangi üniversiteye ya da hangi bölüme girebileceklerine ilişkin danışmanlık hizmeti sunuluyor. Engelli üniversite adayları için de Mobil Tercih ekibi kuruldu. Mobil tercih hizmetinden yararlanmak için başvuruda bulunan engelli öğrencilerin evlerine giderek üniversite tercihlerini yapmaları sağlanıyor. Ayrıca 0212 153 00 00 numaralı hattan da Türkiye’nin dört bir yanından arayan tüm gençlere aldıkları puanlara göre hangi üniversiteye ve hangi bölüme girebileceklerine dair bilgilendirme yapılıyor.