İSMEK Aile Danışmanı kursu

tarafından
127
İSMEK Aile Danışmanı kursu

İstanbul’un pek çok ilçesinde ücretsiz kurs imkanı bulunuyor. İstanbul’da ücretsiz kurs denilince akla ilk gelen İSMEK. İSMEK pek çok alanda vatandaşlara ücretsiz olarak ücretsiz kurs imkanı sağlıyor.

O kurslardan bir tanesi de Aile Danışmanı kursu.

Ykssorular.com olarak Aile Danışmanı kursu hakkında bilmeniz gerekenleri derledik.

Genel
Aileyi oluşturan bireylerin problemlerini, ana kaynağına inerek, bilimsel, kültürel ve psikolojik yönlerini araştırmak, bu problemleri ortadan kaldıracak donanıma sahip kişilerin yetiştirilmesini sağlayan bir eğitim programıdır.

Konu Başlıkları: Gelişim alanları, gençlik dönemi, aile olma, aile yapısı, uyum problemleri, yaşlılıkta görülebilen uyum sorunları, sosyal vaka verileri, aile danışmanlığında terapötik süreç ve öncü yaklaşımlar, aile danışmanlığında postmodern yaklaşımlar, aile danışmanlığında kanıta dayalı yaklaşımlar, temel psikolojik danışmanlık beceriler, aile danışmanlığında kriz ve kriz yönetimi, çocuk hakları ve hukuku, çocuk istismar ve ihmali, çift ilişkisini etkileyen sorunlar, meslek etiği, araştırma teknikleri, aile danışmanlığında süpervizyon /vaka sunumu.

İstihdam Alanları: Bireyler, aile danışmanlığı merkezlerinde, resmi kurum ve kuruluşlarda oluşturulacak aile danışmanlığı birimlerinde ve kendi işyerlerinde aile danışmanı olarak çalışabilirler.

Hangi İSMEK şubelerinde var?

https://www.ismek.ist/tr/kursarama.aspx?BransCode=2686