İSMEK Android Programlama 1 (Mobil Uygulama Geliştirme) kursu

tarafından
121
İSMEK Android Programlama 1 (Mobil Uygulama Geliştirme) kursu

İstanbul’un pek çok ilçesinde ücretsiz kurs imkanı bulunuyor. İstanbul’da ücretsiz kurs denilince akla ilk gelen İSMEK. İSMEK pek çok alanda vatandaşlara ücretsiz olarak ücretsiz kurs imkanı sağlıyor.

O kurslardan bir tanesi de Android Programlama 1 (Mobil Uygulama Geliştirme) kursu.

Ykssorular.com olarak Android Programlama 1 (Mobil Uygulama Geliştirme) kursu hakkında bilmeniz gerekenleri derledik.

Genel

Bu program, Java programlama diliyle ve Android studio arayüzü ile sektörün ihtiyacı olabilecek yazılımları temel seviyede geliştirebilen, mobil programlama yöntemleri ile günümüzün akıllı telefonlarında çalışacak uygulama geliştirebilen ve mobil veri tabanlı uygulamaları yapabilen kişiler yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Konu Başlıkları: Android ve uygulama geliştirme ortamı, Android işletim sistemi hakkında genel bilgiler, Android studio ile kullanıcı arayüzü hazırlama, Actıvıty bileşeni, Java ile Intentler, Intent kullanarak medya işlemleri, List view kullanımı, Recycler view, Web view kullanımı, Broadcast Receiver kullanımı, Android ile Sqlite veritabanı işlemleri.

İstihdam Alanları: Bu eğitimi başarıyla bitirenler; temel seviyede bir uygulama fikrini hayata geçirip ve bunu yayınlayıp reklam ve uygulama marketleri ile serbest yazılımcı olarak ve mobil yazılımlara ihtiyaç duyan firma, kurum ve kuruluşlarda istihdam edilebilirler.

Hangi İSMEK şubelerinde var?

https://ismek.ist/tr/kursarama.aspx?BransCode=2956