İSMEK Autocad ile Mimari Proje Çizimi kursu

tarafından
78
İSMEK Autocad ile Mimari Proje Çizimi kursu

İstanbul’un pek çok ilçesinde ücretsiz kurs imkanı bulunuyor. İstanbul’da ücretsiz kurs denilince akla ilk gelen İSMEK. İSMEK pek çok alanda vatandaşlara ücretsiz olarak ücretsiz kurs imkanı sağlıyor.

O kurslardan bir tanesi de Autocad ile Mimari Proje Çizimi kursu.

Ykssorular.com olarak Autocad ile Mimari Proje Çizimi kursu hakkında bilmeniz gerekenleri derledik.

Genel

AutoCAD, her türden kullanıcının iki ve üç boyutlu tasarım hatta üretim yapması için kullanılan gelişmiş bir bilgisayar destekli çizim programıdır. AutoCAD programı çok farklı sektörlerde oldukça yaygın kullanılmaktadır. AutoCAD ile mimari proje çizimi branşı ise temel seviyede teknik çizim kurallarına göre, iki ve üç boyutlu, mimari uygulama projesi tasarım, çizim, görünüş ve perspektifler hazırlayabilme yetisine sahip kişilerin yetiştirildiği eğitim programıdır.

Konu Başlıkları: AutoCAD arayüzü, çizime hazırlık, temel geometrik çizimler, çizim komutları, düzenleme araçları, ölçülendirme, yazı ve özellik tanımlama, katman kullanımı, kütüphane oluşturma, vaziyet planı, kat planları, çatı planı, cephe görünüşleri, kesit alma, detay çizimleri, pafta düzeni ve çıktı alma.

İstihdam Alanları: Programı bitirenler mimarlık ve inşaat sektörü, mimarlık ve mühendislik ofisleri, şehircilik ve planlama büroları, harita ve kadastro büroları, inşaat şantiyeleri, iç mimarlık uygulama firmaları, mobilya teknik departmanları, kentsel tasarım şirketleri gibi çeşitli alanlarda tasarım ve projelendirme elemanı olarak istihdam edilebilir.

Hangi İSMEK şubelerinde var?

https://www.ismek.ist/tr/kursarama.aspx?BransCode=2133