İSMEK Autocad İle Üç Boyutlu Çizim kursu

tarafından
73
İSMEK Autocad İle Üç Boyutlu Çizim kursu

İstanbul’un pek çok ilçesinde ücretsiz kurs imkanı bulunuyor. İstanbul’da ücretsiz kurs denilince akla ilk gelen İSMEK. İSMEK pek çok alanda vatandaşlara ücretsiz olarak ücretsiz kurs imkanı sağlıyor.

O kurslardan bir tanesi de Autocad İle Üç Boyutlu Çizim kursu.

Ykssorular.com olarak Autocad İle Üç Boyutlu Çizim kursu hakkında bilmeniz gerekenleri derledik.

Genel

AutoCAD, her türden kullanıcının iki ve üç boyutlu tasarım hatta üretim yapması için kullanılan gelişmiş bir bilgisayar destekli çizim programıdır. AutoCAD programı çok farklı sektörlerde oldukça yaygın kullanılmaktadır. “AutoCAD ile 3 Boyutlu Çizim” branşı ise temel seviyede iki boyutlu çizim yapabilen kişilerin 3 boyutlu modelleme ve render hazırlayabilme yetisine sahip olmalarını sağlayan eğitim programıdır.

Konu Başlıkları: AutoCAD arayüzü, çizime hazırlık, epür düzlemi ve görünüş ayarları, çizim komutları, düzenleme araçları, ölçülendirme, yazı ve özellik tanımlama, katman kullanımı, kütüphane oluşturma, modelden teknik çizim -görünüş çizimleri- perspektif çizimleri oluşturma, materyal atama, render alma, pafta düzeni ve çıktı alma.

İstihdam Alanları: Programı bitirenler, mimarlık ve inşaat sektörü, makine ve otomasyon sistemleri, imalat sektörü, endüstri ürün tasarımı ve üretimi, mekanik ve tesisat projeleri, elektrik sektörü, mobilya, sahne ve dekor tasarımı, fuar ve stant tasarımı gibi çok çeşitli alanlarda istihdam edilebilir.

Hangi İSMEK şubelerinde var?

https://www.ismek.ist/tr/kursarama.aspx?BransCode=2909