İSMEK Ayakkabı ve Çanta Kalıbı Hazırlama kursu

tarafından
110
İSMEK Ayakkabı ve Çanta Kalıbı Hazırlama kursu

İstanbul’un pek çok ilçesinde ücretsiz kurs imkanı bulunuyor. İstanbul’da ücretsiz kurs denilince akla ilk gelen İSMEK. İSMEK pek çok alanda vatandaşlara ücretsiz olarak ücretsiz kurs imkanı sağlıyor.

O kurslardan bir tanesi de Ayakkabı ve Çanta Kalıbı Hazırlama kursu.

Ykssorular.com olarak Ayakkabı ve Çanta Kalıbı Hazırlama kursu hakkında bilmeniz gerekenleri derledik.

Genel

Program; sektördeki tekniklere ve moda trendlerine uyumlu, özgün ayakkabı ve çanta kalıpları hazırlamak ve örnek model oluşturma süreçlerini içermektedir. Eğitim alan bireyler üretici kanallarında yer alan işletmelere koleksiyona uygun model hazırlama becerisi kazanmaya yöneliktir.

Konu Başlıkları: Ölçü alma, profil çıkarma, ayakkabı, çizme model oluşturma teknikleri, ayakkabıda takımlama teknikleri, çanta kalıbı hazırlama ve model geliştirme, prototip model oluşturma teknikleri.

İstihdam Alanları: Ayakkabı ve çanta sektöründe üretim yapan atölye ve fabrikaların modelhane bölümünde model bölümü sorumlusu, modelci, ıstampacı olarak istihdam edilirler. Ayrıca, ayakkabı yan sanayi fabrikalarında, çanta üretim atölye ve fabrikalarının modelhane bölümünde, deri aksesuar üretim işletmelerinde çalışabilirler.

Hangi İSMEK şubelerinde var?

https://ismek.ist/tr/kursarama.aspx?BransCode=2665