İSMEK Basın Arapçası kursu

tarafından
72
İSMEK Basın Arapçası kursu

İstanbul’un pek çok ilçesinde ücretsiz kurs imkanı bulunuyor. İstanbul’da ücretsiz kurs denilince akla ilk gelen İSMEK. İSMEK pek çok alanda vatandaşlara ücretsiz olarak ücretsiz kurs imkanı sağlıyor.

O kurslardan bir tanesi de Yağlı Boya Resim kursu.

Ykssorular.com olarak Yağlı Boya Resim kursu hakkında bilmeniz gerekenleri derledik.

Genel

Bu program, katılım gösteren öğrencilere Arapça basın-yayın organlarında sıklıkla kullanılagelen terimlere hâkim olma becerisi kazandırmayı hedeflemektedir. Programımız bu beceriyi kazandırırken büyük bir coğrafi alana yayılan Arap dünyasındaki farklı ülkelere ait yazılı ve görsel basında yer alan edebiyat, sağlık, ekonomi, kültür ve sanat, politika, bilim ve teknoloji, çevre ve doğal yaşam gibi konu başlıklarındaki video ve metinleri ele alıp işlemeyi amaçlamaktadır.  İleri seviyede Arapça bilen kimselerin sınavla kabul edileceği bu programda, Arapça basın terminolojisi üzerinden dersler olabildiğince interaktif bir şekilde işlenmeye gayret edilecektir.

Konu Başlıkları: Arapça basın terminolojisinde sıklıkla geçen terimler, Arapça basın diline ait metinler ve çözümlemeleri, Arapça basın diline ait video ve görseller ve onların çözümlemeleri

Programın kazanımları: Arapça basın-yayın sektöründe kendini geliştirerek, bu sektörde çalışma imkânı bulabilir. Aynı zamanda Arap dünyasında yer alan haber metinleri, video ve görselleri takip ederek iş veya akademik alanda kendisine katkı sağlayabilir.

Hangi İSMEK şubelerinde var?

https://www.ismek.ist/tr/kursarama.aspx?BransCode=2723