İSMEK Bilgisayar İşletmenliği (Operatörlüğü) kursu

tarafından
115
İSMEK Bilgisayar İşletmenliği (Operatörlüğü) kursu

İstanbul’un pek çok ilçesinde ücretsiz kurs imkanı bulunuyor. İstanbul’da ücretsiz kurs denilince akla ilk gelen İSMEK. İSMEK pek çok alanda vatandaşlara ücretsiz olarak ücretsiz kurs imkanı sağlıyor.

O kurslardan bir tanesi de Bilgisayar İşletmenliği (Operatörlüğü) kursu.

Ykssorular.com olarak Bilgisayar İşletmenliği (Operatörlüğü) kursu hakkında bilmeniz gerekenleri derledik.

Genel

Bilgisayar teknolojisinin temel kavramlarını kullanarak, bilgisayar donanımlarını tanıyan, işletim sistemi bileşenleri ve ofis programlarını kullanabilen, internette araştırma yapabilen ve bilgi güvenliği konusunda bilgi sahibi olan kişiler yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Konu Başlıkları: Bilgisayara giriş (Windows 10), internet ve e-posta yönetimi, bilgi güvenliği bilinçlendirme eğitimi, kelime işlemci (Word 2016), elektronik tablolama (Excel 2016), sunu hazırlama (Powerpoint 2016).

İstihdam Alanları: Bu eğitimi başarıyla bitirenler; özel kurumların büro ve sekreterlik işlerinde, kamu kurumlarının VHKİ (Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni) alanlarında istihdam edilebilirler. Ayrıca eğitim bitiminde verilecek MEB onaylı sertifika birçok kamu personel sınavında (KPSS, Zabıt Kâtipliği vs.) istenen sertifikalardır. Bireyler bu sertifikalarla kariyerlerine yön verebilir.

Hangi İSMEK şubelerinde var?

https://ismek.ist/tr/kursarama.aspx?BransCode=90