İSMEK Çini Sanatı 1. Seviye kursu

tarafından
86
İSMEK Çini Sanatı 1. Seviye kursu

İstanbul’un pek çok ilçesinde ücretsiz kurs imkanı bulunuyor. İstanbul’da ücretsiz kurs denilince akla ilk gelen İSMEK. İSMEK pek çok alanda vatandaşlara ücretsiz olarak ücretsiz kurs imkanı sağlıyor.

O kurslardan bir tanesi de Çini Sanatı 1. Seviye kursu.

Ykssorular.com olarak Çini Sanatı 1. Seviye kursu hakkında bilmeniz gerekenleri derledik.

Genel

Katılımcılara; çinicilik mesleğinin gerektirdiği Türk süsleme motiflerini çizme, desen oluşturma ve sır altı dekorlama yapma ile ilgili yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitimin verildiği birinci seviye programdır.

Konu Başlıkları: Nokta ve çizgi, açık-koyu ve ışık-gölge, tasarı ilkeleri, renk, doku, strüktür, geometrik çizimler, görünüş çıkarma, basit geometrik formlar, cansız modelden çizimler, tors, çimdikleme ve sıvama yöntemi, sucuk yöntemi, plaka yöntemi, seramik ve camda pişirim, Türk sanatı tarihi, çağdaş Türk sanatı tarihi, basit motif çizimleri, basit yaprak çizimleri 1-2, tırnaklı yaprak 1-2, kır çiçekleri 1-2-3, hatai motifler, ağaç motifleri, hayvansal motif çizimleri, rumi motifler, bulut ve basit geometrik motifler, tabak deseni çizimleri 1-2-3, pano deseni çizimi, ulama deseni hazırlama, dik form deseni hazırlama, tabak tahrirleme 1-2, pano deseni boyama ve tahrirleme, ulama desenini boyama ve tahrirleme, çini sırlama ve pişirme, düz elek baskı, transfer baskı, tambur baskı, silikon baskı.

İstihdam Alanları: Mesleğin gerektirdiği yeterlikleri kazanan bireyler; seramik ve cam sektöründe; çini atölyeleri, seramik ve cam atölyeleri, seramik ve cam fabrikaları, kendi işyerlerinde vb. yerlerde çalışabilirler.

Hangi İSMEK şubelerinde var?

https://www.ismek.ist/tr/kursarama.aspx?BransCode=3500