İSMEK Darbuka (THO) 2. Seviye kursu

tarafından
70
İSMEK Darbuka (THO) 2. Seviye kursu

İstanbul’un pek çok ilçesinde ücretsiz kurs imkanı bulunuyor. İstanbul’da ücretsiz kurs denilince akla ilk gelen İSMEK. İSMEK pek çok alanda vatandaşlara ücretsiz olarak ücretsiz kurs imkanı sağlıyor.

O kurslardan bir tanesi de Darbuka (THO) 2. Seviye kursu.

Ykssorular.com olarak Darbuka (THO) 2. Seviye kursu hakkında bilmeniz gerekenleri derledik.

Genel

Geçmişi antik çağlara kadar uzanan ve günümüzde vurmalılar ailesine dâhil olan darbuka, sadece Türk müziğinin değil, Doğu müziğinin de en popüler vurmalı çalgılarından biridir. Programın eğitiminde genel müzik teori ve tekniklerine uygun olarak icra edebilme bilgi ve becerisi kazandırılır.

Konu Başlıkları: Müziğin temel öğeleri, darbuka ve ritim, ana usuller ve bununla ilgili repertuar, bileşik usuller ve bununla ilgili repertuar, karma usuller ve bununla ilgili repertuar. Metronom eşliğinde parmak çalışmaları. Sol el, sağ el ve birlikte ileri teknik çalışmaları. Bireysel doğaçlama çalışmaları. Grup içerisinde diğer sazlarla uyum ve refakat çalışması.

İstihdam Alanları: Bu programda eğitim alanlar müzik alanında kendilerini geliştirmelerinin yanı sıra, müzik sektöründe yeterlikleri oranında çalışma imkânı bulabilirler.

Hangi İSMEK şubelerinde var?

https://www.ismek.ist/tr/kursarama.aspx?BransCode=2396