İSMEK Farsça A1 Seviyesi kursu

tarafından
73
İSMEK Farsça A1 Seviyesi kursu

İstanbul’un pek çok ilçesinde ücretsiz kurs imkanı bulunuyor. İstanbul’da ücretsiz kurs denilince akla ilk gelen İSMEK. İSMEK pek çok alanda vatandaşlara ücretsiz olarak ücretsiz kurs imkanı sağlıyor.

O kurslardan bir tanesi de Yağlı Boya Resim kursu.

Ykssorular.com olarak Yağlı Boya Resim kursu hakkında bilmeniz gerekenleri derledik.

Genel

Farsça; İran, Afganistan, Tacikistan ve Özbekistan ülkelerinde konuşulan bir kültür ve edebiyat dilidir. Farsça ve çeşitli lehçeleri İran, Afganistan ve Tacikistan’da resmi dil statüsündedir. İslam dünyasının Arapçadan sonra ikinci kültür dilidir. İslam klasiklerinin, özellikle edebiyat ve tasavvufla ilgili olanları bu dille yazılmıştır.

Bu programla öğrencilere; günlük hayatta karşılaştıkları kişilerle basit cümlelerle iletişim kurma, soru sorma ve cevap verme bilgi ve becerisi kazandırılır. Derslerde Farsça okuma-yazma, anlama ve konuşma bilgileri temel düzeyde işlenir.

Konu Başlıkları: Günlük hayatta iletişim, aile arası ilişkiler, tercih belirtme, yiyecek ve içecekler, geleceği planlama ve geçmişi anlatma.

Programın Kazanımları: Farsça dil öğretiminin başlangıç seviyesini oluşturan bu program, bu dilin öğrenimi için temel bilgileri içermektedir.

Hangi İSMEK şubelerinde var?

https://www.ismek.ist/tr/kursarama.aspx?BransCode=2198