İSMEK Grafik Desen Çizimi kursu

tarafından
131
İSMEK Grafik Desen Çizimi kursu

İstanbul’un pek çok ilçesinde ücretsiz kurs imkanı bulunuyor. İstanbul’da ücretsiz kurs denilince akla ilk gelen İSMEK. İSMEK pek çok alanda vatandaşlara ücretsiz olarak ücretsiz kurs imkanı sağlıyor.

O kurslardan bir tanesi de Grafik Desen Çizimi kursu.

Ykssorular.com olarak Grafik Desen Çizimi kursu hakkında bilmeniz gerekenleri derledik.

Genel

Eğitim programının başlangıcında temel sanat eğitimi verilmektedir. Daha sonra piksel ve vektörel çizim programlarının ileri seviyede kullanımı öğretilmekte ve desen çizimi becerisi kazandırılmaktadır. Çizilen desenlerin, materyallerine baskısı için baskı kalite kontrol eğitimi verilmektedir. Eğitim sonunda başarılı proje çıkaran ve modüllerdeki yeterliliği sağlayan öğrencilere MEB onaylı sertifika verilmektedir.

Konu Başlıkları: Basit geometrik formlar, stencil, doku tasarımları, simge tasarımı, grafiksel yorumlar, fikir ve mesajı sembolleştirme, imgesel kompozisyon çizimi.

İstihdam Alanları: Mesleğin gerektirdiği yeterlikleri kazanan bireyler Grafik ve Tasarım alanında; grafik ve tasarım hizmetleri sunan firma ve kurumlarda, ürünlerinde doku tasarımı kullanan firmaların (duvar kağıdı, porselen, kumaş, seramik vb.) tasarım departmanlarında yada freelance olarak evinde vb. yerlerde çalışabilirler.

Hangi İSMEK şubelerinde var?

https://ismek.ist/tr/kursarama.aspx?BransCode=1721