İSMEK İndesign İle Yayın Tasarımı kursu

tarafından
112
İSMEK İndesign İle Yayın Tasarımı kursu

İstanbul’un pek çok ilçesinde ücretsiz kurs imkanı bulunuyor. İstanbul’da ücretsiz kurs denilince akla ilk gelen İSMEK. İSMEK pek çok alanda vatandaşlara ücretsiz olarak ücretsiz kurs imkanı sağlıyor.

O kurslardan bir tanesi de İndesign İle Yayın Tasarımı kursu.

Ykssorular.com olarak İndesign İle Yayın Tasarımı kursu hakkında bilmeniz gerekenleri derledik.

Genel

Bu eğitimde InDesign araçları kullanılarak, çoklu sayfa tasarımlarının mizanpaj ve sayfa tasarımı özellikleri çerçevesinde; dergi, kitap, gazete vb. sayfalarının tasarlandığı ve bunların yayınevi işleyiş süreçleri ile bağdaştırılarak gelişen teknolojinin ihtiyaçlarını karşılayabilecek basılı yayınlar üretebilecek bireyler yetiştirilmektedir.

Konu Başlıkları: Adobe programları, arayüz ve paneller, araçlar, katmanlar ve özellikleri, baskı sistemleri, dergi tasarımı ve özellikleri, sayfa mizanpajı, baskı kontrolü, çoklu sayfa tasarımları, kapak tasarımı, katalog tasarımı, çocuk kitabı tasarımı, başlık çıkarma ve haber düzenlemeleri, gazete (ekonomi, spor, magazin, kültür-sanat, arka sayfa, birinci sayfa) tasarımları.

İstihdam Alanları: Eğitimi başarı ile tamamlayanlar; medya sektöründe yazılı basın organlarında, sivil toplum örgütlerinde, yayınevlerinde, ajanslarda vb. yerlerde istihdam edilebilirler.

Hangi İSMEK şubelerinde var?

https://ismek.ist/tr/kursarama.aspx?BransCode=3057