İSMEK Kanun 2. Seviye kursu

tarafından
72
İSMEK Kanun 2. Seviye kursu

İstanbul’un pek çok ilçesinde ücretsiz kurs imkanı bulunuyor. İstanbul’da ücretsiz kurs denilince akla ilk gelen İSMEK. İSMEK pek çok alanda vatandaşlara ücretsiz olarak ücretsiz kurs imkanı sağlıyor.

O kurslardan bir tanesi de Kanun 2. Seviye kursu.

Ykssorular.com olarak Kanun 2. Seviye kursu hakkında bilmeniz gerekenleri derledik.

Genel

Kanun, Türk bilginlerinden Farâbî tarafından icat edilmiş, telli çalgı aletidir. Türk Sanat Müziği’nde kullanılan kanun, 26 perdeli olup her perdeye üçer tane olmak üzere toplam 78 tellidir. Kanun sazı Türk müziğinin ahenk, ses sahası ve ton açısından en baskın sazı olması dolayısı ile saz topluluklarında tercih edilen temel enstrümanlardan olmuştur. Programın eğitiminde temel ve ikinci seviyede, genel müzik teori ve tekniklerine uygun olarak kanun çalabilme bilgi ve becerisi kazandırılır.

Konu Başlıkları: Türk müziği temel süsleme teknikleri, basit, birleşik ve göçürülmüş makamlardan etüd ve örnek eser icrası çalışmaları, farklı usullerdeki eserlerin varyant melodiler ile icrası eğitimleri.

İstihdam Alanları: Bu programda eğitim alanlar müzik alanında kendilerini geliştirmelerinin yanı sıra, müzik sektöründe yeterlikleri oranında çalışma imkânı bulabilirler.

Hangi İSMEK şubelerinde var?

ismek.ist/tr/kursarama.aspx?BransCode=2402