İSMEK Kentsel Dönüşüm Danışmanlığı kursu

tarafından
77
İSMEK Kentsel Dönüşüm Danışmanlığı kursu

İstanbul’un pek çok ilçesinde ücretsiz kurs imkanı bulunuyor. İstanbul’da ücretsiz kurs denilince akla ilk gelen İSMEK. İSMEK pek çok alanda vatandaşlara ücretsiz olarak ücretsiz kurs imkanı sağlıyor.

O kurslardan bir tanesi de Kentsel Dönüşüm Danışmanlığı kursu.

Ykssorular.com olarak Kentsel Dönüşüm Danışmanlığı kursu hakkında bilmeniz gerekenleri derledik.

Genel

Program; kentsel dönüşüme girecek olan yapıların hak sahiplerinin, yasa kapsamında yenilecek olan yapıları ile ilgili teknik ve hukuki konularda yeteri kadar bilgi edinmesini sağlayacak bireylerin yetiştirilmesine yöneliktir.

Konu Başlıkları: Kentsel dönüşümün nedenleri, kentsel dönüşümün süreçleri ve kurumsal ilişkiler, kentsel dönüşüm paydaşları, kentsel dönüşümde karşılaşılan sorunlar, kentsel dönüşüm hukuku ve 6306 Sayılı Kanun ve yorumları, kentsel dönüşüm danışmanları için sunum teknikleri, gayrimenkul pazarlama teknikleri, Türkiye’de kentsel dönüşüm ve uygulamaları, tapu-imar-plan notlarını değerlendirme, hesaplama ve fizibilite çalışmaları, kentsel dönüşüm sözleşmeleri, kentsel dönüşümde gayrimenkul değerleme, kentsel dönüşümün finans modelleri, yükleniciler ve malikler açısından kentsel dönüşüm, kentsel dönüşüm ve yapıların deprem riskinin belirlenmesi.

İstihdam Alanları: Eğitimi tamamlayanlar; kentsel dönüşüm sürecinde eskiyen bina ve sitelerin yeniden yapımında site ve bina yönetimlerine, daire sahiplerine ve yatırım/inşaat şirketlerine danışmanlık yapabilir.

Hangi İSMEK şubelerinde var?

https://www.ismek.ist/tr/kursarama.aspx?BransCode=2682