İSMEK Kişisel Gelişim kursu

tarafından
69
İSMEK Kişisel Gelişim kursu

İstanbul’un pek çok ilçesinde ücretsiz kurs imkanı bulunuyor. İstanbul’da ücretsiz kurs denilince akla ilk gelen İSMEK. İSMEK pek çok alanda vatandaşlara ücretsiz olarak ücretsiz kurs imkanı sağlıyor.

O kurslardan bir tanesi de Kişisel Gelişim kursu.

Ykssorular.com olarak Kişisel Gelişim kursu hakkında bilmeniz gerekenleri derledik.

Genel

Program, katılımcılara; bedensel, zihinsel ve ruhsal özellikleriyle birlikte, kendini tanıyıp kendini geliştirme ilkelerini öğrenerek kişisel gelişimine ilişkin karar alabilme, uygulayabilme ve sonuçlandırabilme becerisi kazandırmayı hedefler. Bireyin iletişim süreci içinde iş, sosyal ve kültürel hayatında iletişim araçlarını kullanarak etkili iletişim kurması, yenilikçi, girişimci iş fikirleri ortaya koyarak, kendine uygun iş fikrini hayata geçirebilmesi ve meslekte kendini geliştirmek için gerekli planlamayı yapabilme yeteneğinin kazandırılması amaçlanmıştır.

Konu Başlıkları: Bireysel gelişim (bedensel özellikler, zihinsel özellikler, ruhsal özellikler, kendini tanıma, kendini geliştirme), mesleki gelişim (etkin problem çözme ve proje geliştirme, iletişim, sunum ve ikna becerileri, zamanı verimli kullanma, stres yönetimi, kişisel motivasyon, iş hayatında iletişim ve sosyal uyum, iş hayatında mesleki becerileri geliştirme).

Programın kazanımları: Bireylere, mesleki ve kişisel gelişimlerinde katkı sağlamayı amaçlayan bir eğitim programıdır.

Hangi İSMEK şubelerinde var?

https://www.ismek.ist/tr/kursarama.aspx?BransCode=1629