İSMEK Klasik Gitar 1. Seviye kursu

tarafından
83
İSMEK Klasik Gitar 1. Seviye kursu

İstanbul’un pek çok ilçesinde ücretsiz kurs imkanı bulunuyor. İstanbul’da ücretsiz kurs denilince akla ilk gelen İSMEK. İSMEK pek çok alanda vatandaşlara ücretsiz olarak ücretsiz kurs imkanı sağlıyor.

O kurslardan bir tanesi de Klasik Gitar 1. Seviye kursu.

Ykssorular.com olarak Klasik Gitar 1. Seviye kursu hakkında bilmeniz gerekenleri derledik.

Genel

Batı müziği dönemlerine göre klasik gitar için bestelenmiş olan eserlerle ilgili teknik, icra bilgi ve becerilerinin kazandırıldığı, klasik gitar müziği dağarcığının oluşturulmasını sağlayan bir eğitim programıdır.

Konu Başlıkları: Müziğin temel öğeleri, gitar çalmada oturuş ve tutuş tekniği, klasik gitarda I. pozisyon ve ses çalışmaları, klasik gitarda iki partili teknikler, klasik gitarda do majör ve la minör diziler, klasik gitarda sol majör ve mi minör diziler, klasik gitarda fa majör ve re minör diziler, klasik gitarda re majör ve si minör diziler.

İstihdam Alanları: Bu programda eğitim alanlar; müzik ile ilgili teorik, teknik ve kültürel bilgi hususlarında yetkinlik kazanmanın yanı sıra müzik sektöründe yeterlikleri oranında çalışma imkânı bulabilirler. (Müzik Grupları, Orkestralar, Konser, Dinleti, Açılış ve Karşılama Organizasyonları, Müzik Kayıtları vb.)

Hangi İSMEK şubelerinde var?

https://www.ismek.ist/tr/kursarama.aspx?BransCode=944