İSMEK Masaüstü Yayın ve Tasarım kursu

tarafından
108
İSMEK Masaüstü Yayın ve Tasarım kursu

İstanbul’un pek çok ilçesinde ücretsiz kurs imkanı bulunuyor. İstanbul’da ücretsiz kurs denilince akla ilk gelen İSMEK. İSMEK pek çok alanda vatandaşlara ücretsiz olarak ücretsiz kurs imkanı sağlıyor.

O kurslardan bir tanesi de Masaüstü Yayın ve Tasarım kursu.

Ykssorular.com olarak Masaüstü Yayın ve Tasarım kursu hakkında bilmeniz gerekenleri derledik.

Genel
Bu eğitimde Photoshop, Illustrator, InDesign ve Acrobat konfigürasyonları kullanılarak, grafik tasarım temelleri ile yaratıcı kurumsal tasarımlar, marka çalışmaları, tipografik tasarımlar ve benzeri tasarım ve dijital üretim bilgileri kazandırılır. Ayrıca tüm bu süreçlerin, baskı teknikleri ve basım sektörünün işleyiş yapısı göz önünde bulundurularak, güncel tasarım konuları ile tasarı ve matbaa ve basım tekniği bilgi ve becerisi kazandırılır.

Konu Başlıkları: Adobe programları, arayüz ve paneller, araçlar, katmanlar ve özellikleri, ambalaj tasarımı, reprodüksiyon, tasarımda eskiz, kurumsal kimlik, görüntü tarama ve düzeltme, baskı sistemleri, CTP tekniği, ofset baskıya hazırlık, mizanpaj, baskı yayıncılık, matbaa teknolojileri.

İstihdam Alanları: Bu eğitimi başarıyla tamamlayanlar, matbaa, grafik ve dijital baskı ajansları, etiket firmaları vb. yerlerde çalışabilir, ev ve işyerlerinde üretim yapabilirler.

Hangi İSMEK şubelerinde var?

https://ismek.ist/tr/kursarama.aspx?BransCode=2939