İSMEK Mey Eğitimi 2. Seviye kursu

tarafından
71
İSMEK Mey Eğitimi 2. Seviye kursu

İstanbul’un pek çok ilçesinde ücretsiz kurs imkanı bulunuyor. İstanbul’da ücretsiz kurs denilince akla ilk gelen İSMEK. İSMEK pek çok alanda vatandaşlara ücretsiz olarak ücretsiz kurs imkanı sağlıyor.

O kurslardan bir tanesi de Mey Eğitimi 2. Seviye kursu.

Ykssorular.com olarak Mey Eğitimi 2. Seviye kursu hakkında bilmeniz gerekenleri derledik.

Genel

Yöresel, dilli ve nefesli bir çalgı olan ‘balaban’ı kendi tavır, teknik ve etiğine uygun olarak icra edebilme bilgi ve becerisinin kazandırıldığı programdır. Programın 2. Seviye eğitimleri de icrası ustalık gerektiren Türk Halk Müziği’nin klasikleşmiş eserlerin öğretilmesini hedefler. Program 2. seviye eğitimidir.

Konu Başlıkları: 1. Seviye İçin: Balabanı tanıma ve bakımı, müziğin temel öğeleri, balaban üflemede tutuş ve balabandan ses çıkarma tekniği, farklı şiddetlerdeki üflemelerde alınan sesler, balabanda traspozisyon/göçürme/şedd.

2. Seviye İçin: Nota okuyup balaban ile icra edebilme, makamsal dizileri tanıyabilme, açış (seyir) yapabilme, duyduğu eseri icra edebilme, entonasyon kurallarını öğrenebilme.

İstihdam Alanları: Bu programda eğitim alanlar müzik alanında kendilerini geliştirmelerinin yanı sıra, müzik sektöründe yeterlikleri oranında çalışma imkânı bulabilirler.

Hangi İSMEK şubelerinde var?

https://www.ismek.ist/tr/kursarama.aspx?BransCode=3538