İSMEK MS SQL Veritabanı 2 (Veritabanı Yönetimi) kursu

tarafından
110
İSMEK MS SQL Veritabanı 2 (Veritabanı Yönetimi) kursu

İstanbul’un pek çok ilçesinde ücretsiz kurs imkanı bulunuyor. İstanbul’da ücretsiz kurs denilince akla ilk gelen İSMEK. İSMEK pek çok alanda vatandaşlara ücretsiz olarak ücretsiz kurs imkanı sağlıyor.

O kurslardan bir tanesi de MS SQL Veritabanı 2 (Veritabanı Yönetimi) kursu.

Ykssorular.com olarak MS SQL Veritabanı 2 (Veritabanı Yönetimi) kursu kursu hakkında bilmeniz gerekenleri derledik.

Genel

Bu program; Sql server üzerinde bulunan veri tabanlarının yönetimini ve optimizasyonu gerçekleştirebilen kişiler yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Konu Başlıkları: Index yapısı (Clustered index..), indexlerin fragmantasyonu, backup işlemleri (fullbackup, diff backup, log backup, restore işlemleri, jobs ile zamanlı görev tanımı, Sql server agent, Mail Configuration ile smtp mail sistemi, Sql profiler ile log trace, Sql kullanıcı, role yönetimi, failover, audit, always encryption, row level security, Ip tabanlı sunucu server erişimi, veri tabanları arası veri aktarımı.

İstihdam Alanları: Bu eğitimi başarıyla bitirenler; veri analizi, iş analisti, veri tabanı uzmanı, yazılım destek elemanı, veri tabanı yöneticisi, veri tabanı sistem uzmanı unvanıyla, firma, kurum ve kuruluşlarda istihdam edilebilirler.

Hangi İSMEK şubelerinde var?

https://ismek.ist/tr/kursarama.aspx?BransCode=2993