İSMEK Rebap 2. Seviye kursu

tarafından
73
İSMEK Rebap 2. Seviye kursu

İstanbul’un pek çok ilçesinde ücretsiz kurs imkanı bulunuyor. İstanbul’da ücretsiz kurs denilince akla ilk gelen İSMEK. İSMEK pek çok alanda vatandaşlara ücretsiz olarak ücretsiz kurs imkanı sağlıyor.

O kurslardan bir tanesi de Rebap 2. Seviye kursu.

Ykssorular.com olarak Rebap 2. Seviye kursu hakkında bilmeniz gerekenleri derledik.

Genel

Bu programda öğrencilerle rebab enstrümanını, klasik üslupta temel ve ikinci seviyede, genel Türk Musikisi bilgisine ve tekniklerine uygun olarak çalabilme, giriş ve bilgi becerisinin kazandırılması hedeflenmektedir. Program 2. seviye eğitimidir.

Konu Başlıkları: 1. Seviye için: Rebab tutuş ve yay çekiş, temel egzersizler, yürüyüş egzersizleri, Türk musikisinde 4’lü ve 5’lilerin rebabla icrası ve örnek eserler.

2. Seviye için: Parmak hızlandırma egzersizleri, temel noktalı çarpma egzersizi, notayı bölmek için kullanılan çarpma egzersizi, notayı bölmek için kullanılan senkoplu çarpma egzersizi, melodik çarpma egzersizi, saz semaisi ve peşrevler, ana makamların makam ve seyir bilgileri ve bu makamlarda taksim örnekleri çalışılması.

İstihdam Alanları: Bu alanda eğitim alanlar, müzik alanında kendilerini geliştirmelerinin yanı sıra müzik sektöründe yeterlikleri ve çalışmaları oranında çalışma imkânı bulabilirler.

Hangi İSMEK şubelerinde var?

https://www.ismek.ist/tr/kursarama.aspx?BransCode=2826