İSMEK Revit ile Mimari Proje Çizimi kursu

tarafından
80
İSMEK Revit ile Mimari Proje Çizimi kursu

İstanbul’un pek çok ilçesinde ücretsiz kurs imkanı bulunuyor. İstanbul’da ücretsiz kurs denilince akla ilk gelen İSMEK. İSMEK pek çok alanda vatandaşlara ücretsiz olarak ücretsiz kurs imkanı sağlıyor.

O kurslardan bir tanesi de Revit ile Mimari Proje Çizimi kursu.

Ykssorular.com olarak Revit ile Mimari Proje Çizimi kursu hakkında bilmeniz gerekenleri derledik.

Genel

Revit, teknik çizim ve modelleme yapmak isteyen kullanıcıların, iki ve üç boyutlu tasarım yapması için kullanılan gelişmiş bir bilgisayar destekli çizim programıdır. Revit programı, mimari proje, tesisat projesi, statik projesi ve farklı projelendirmelerde kullanılabilmektedir. Revit ile mimari proje çizimi branşı ise temel seviyede iki boyutlu mimari proje çizimi hazırlayabilme ve üç boyutlu modelleme yetisine sahip kişilerin yetiştirildiği eğitim programıdır.

Konu Başlıkları: Revit arayüzü, çizime hazırlık, temel geometrik çizimler, çizim komutları, düzenleme araçları, ölçülendirme, yazı ve özellik tanımlama, katman kullanımı, kütüphane oluşturma, vaziyet planı, kat planları, çatı planı, cephe görünüşleri, kesit alma, detay çizimleri, pafta düzeni ve çıktı alma.

İstihdam Alanları: Mimarlık ve inşaat sektörü, mimarlık ve mühendislik ofisleri, şehircilik ve planlama büroları, harita ve kadastro büroları, inşaat şantiyeleri, iç mimarlık uygulama firmaları, mobilya teknik departmanları, kentsel tasarım şirketleri gibi çeşitli alanlarda tasarım ve projelendirme elemanı olarak istihdam sağlanabilmektedir.

Hangi İSMEK şubelerinde var?

https://www.ismek.ist/tr/kursarama.aspx?BransCode=2755