İSMEK Siber Güvenlik-1 (Ağ Güvenliği Temelleri) kursu

tarafından
125
İSMEK Siber Güvenlik-1 (Ağ Güvenliği Temelleri) kursu

İstanbul’un pek çok ilçesinde ücretsiz kurs imkanı bulunuyor. İstanbul’da ücretsiz kurs denilince akla ilk gelen İSMEK. İSMEK pek çok alanda vatandaşlara ücretsiz olarak ücretsiz kurs imkanı sağlıyor.

O kurslardan bir tanesi de Siber Güvenlik-1 (Ağ Güvenliği Temelleri) kursu.

Ykssorular.com olarak Siber Güvenlik-1 (Ağ Güvenliği Temelleri) kursu kursu hakkında bilmeniz gerekenleri derledik.

Genel

Siber dünya ile alakalı kişilere belirli bir farkındalık kazandırmak ve günümüzde bilişim sektörünün temel öğelerinden biri olan siber güvenlik konusunda deneyimli kişiler yetiştirmeyi hedefleyen bir programdır.

Konu Başlıkları: Siber uzay, siber güvenliğin tarihçesi, siber güvenlik hukuku, ağ temelleri, SQL’e giriş, sanallaştırma ortamları, linux işletim sistemine giriş, siber atak uygulamaları (Exploit, SQL injection, Man in the Middle Attack (Ortadaki adam saldırısı), sosyal mühendislik uygulamaları.

İstihdam Alanları: Bu eğitimi başarı ile bitirenler; siber güvenlik konusundaki kavramları ifade edebilir. Siber uzayda kullanılan güvenlik teknolojilerini tartışabilir. Bilgisayar suçları ve ağ güvenliği konularındaki temel bilgilere sahip olur. Siber güvenlik konusunda aldığı temel eğitim ile bu alandaki firmalarda veya herhangi bir firmanın güvenlik birimlerinde teknik personel olarak istihdam edilebilirler.

Hangi İSMEK şubelerinde var?

https://ismek.ist/tr/kursarama.aspx?BransCode=2747