İSMEK Solfej (Türk Sanat Müziği) 1. Seviye kursu

tarafından
72
İSMEK Solfej (Türk Sanat Müziği) 1. Seviye kursu

İstanbul’un pek çok ilçesinde ücretsiz kurs imkanı bulunuyor. İstanbul’da ücretsiz kurs denilince akla ilk gelen İSMEK. İSMEK pek çok alanda vatandaşlara ücretsiz olarak ücretsiz kurs imkanı sağlıyor.

O kurslardan bir tanesi de Solfej (Türk Sanat Müziği) 1. Seviye kursu.

Ykssorular.com olarak Solfej (Türk Sanat Müziği) 1. Seviye kursu hakkında bilmeniz gerekenleri derledik.

Genel

Türk Müziği teorisi, geleneksel dinleme ve taklit etme eğitiminin yanı sıra son yüzyılda geliştirilen musiki nazariyatı sistem çalışmaları ile notasyon, makam tarifleri gibi konularda önemli gelişmeler kaydetmiştir. Türk müziği icracılığının en önemli aşamalarından biri şüphesiz müziği deşifre edebilmektir. Solfej eğitimi yazılı notasyonu sese çevirmenin başlangıcıdır.

Konu Başlıkları: Solfej (TSM) 1. seviye eğitimlerinde öğrencilerin Türk Müziği makamlarını tanımaları, solfej ve deşifre kabiliyetlerini geliştirilebilmeleri, ritim duygularını geliştirebilmeleri, makamsal olarak kullanılan seslerin ve ses aralıklarını doğru seslendirebilme kabiliyetlerini geliştirebilmeleri amaçlanır.

Programın Kazanımları: Bu programda eğitim alanlar müzik alanında kendilerini geliştirmelerinin yanı sıra, müzik sektöründe yeterlikleri oranında çalışma imkânı bulabilirler.

Hangi İSMEK şubelerinde var?

https://www.ismek.ist/tr/kursarama.aspx?BransCode=2428