İSMEK Stretching kursu

tarafından
75
İSMEK Stretching kursu

İstanbul’un pek çok ilçesinde ücretsiz kurs imkanı bulunuyor. İstanbul’da ücretsiz kurs denilince akla ilk gelen İSMEK. İSMEK pek çok alanda vatandaşlara ücretsiz olarak ücretsiz kurs imkanı sağlıyor.

O kurslardan bir tanesi de Stretching kursu.

Ykssorular.com olarak Stretching kursu hakkında bilmeniz gerekenleri derledik.

Genel

“Stretch” yani esneme hareketleri, belirli kas ve eklem gruplarını hedef alarak elastikiyeti ve hareket açısını arttırmak amacı için yapılan fiziksel egzersiz bütününe verilen isimdir. Esneme (stretch) dokuların esnekliğini arttırarak, yaralanmaları ve sakatlanmaları azaltacak, bireylerin egzersiz performansını arttırarak, günlük hayatta daha hareketli olmasına imkân tanıyacaktır. Eklemlerin ve kasların daha esnek olmasını sağlayan streching hareketleri düzenli yapıldığında sakatlıkların iyileşmesini hızlandırdığı gibi sakatlığın oluşma riskini de azaltacaktır. Streching kan dolaşımını arttırarak, böylece dokulara nüfus eden kan, sakatlıkların daha hızlı iyileşmesini, kasların daha hızlı gelişmesini sağlar.

Konu Başlıkları: Temel esneme egzersizleri, sağlık için spor.

Programın Kazanımları: Bu programla, katılımcılara sağlıklı bir yaşam için spor yaparken esneme bilinci ve kültürü kazandırılır.

Hangi İSMEK şubelerinde var?

https://www.ismek.ist/tr/kursarama.aspx?BransCode=3426