İSMEK Sunucu Sistemleri 1 (Sistem Yöneticiliğine Giriş) kursu

tarafından
109
İSMEK Sunucu Sistemleri 1 (Sistem Yöneticiliğine Giriş) kursu

İstanbul’un pek çok ilçesinde ücretsiz kurs imkanı bulunuyor. İstanbul’da ücretsiz kurs denilince akla ilk gelen İSMEK. İSMEK pek çok alanda vatandaşlara ücretsiz olarak ücretsiz kurs imkanı sağlıyor.

O kurslardan bir tanesi de Sunucu Sistemleri 1 (Sistem Yöneticiliğine Giriş) kursu.

Ykssorular.com olarak Sunucu Sistemleri 1 (Sistem Yöneticiliğine Giriş) kursu kursu hakkında bilmeniz gerekenleri derledik.

Genel

Bu program; eğitimini tamamlayan katılımcıların tüm sektörlerdeki firmaların bilgi işlem departmanlarında ya da bilişim sektöründeki firmaların çeşitli departmanlarında sistem alanında çalışabilecek duruma gelmesini hedeflemektedir.

Konu Başlıkları: Sunucu uzaktan yönetimi, windows server 2016 kurulum ve konfigurasyonu, active directory domain servisleri, DNS, DHCP, ortak paylaşım sistemleri, group policy (GPO), web sunucu sistemleri, FTP ve SFTP dosya paylaşım sistemleri, yük dengeleme (Load Balancing) ve yedeklilik sistemleri (Clustered Systems), windows update servisleri (WSUS), anahtar yönetim sistemi (KMS), uzak erişim sistemleri (Remote Access).

İstihdam Alanları: Bu eğitimi başarıyla bitirenler; bilgi teknolojileri alanında kendi firmalarını kurabilirler, bağımsız danışman (free-lance) olarak çalışabilirler, firmaların bilgi işlem departmanlarında, microsoft gibi uluslararası üreticilerde veya iş ortaklarında, telekom ve GSM firmalarında, ağ ve/veya sistem çözüm firmalarında, internet servis sağlayıcıları, sistem eğitimi veren firmalarda istihdam edilebilirler.

Hangi İSMEK şubelerinde var?

https://ismek.ist/tr/kursarama.aspx?BransCode=2972