İSMEK Toplu İcra kursu

tarafından
70
İSMEK Toplu İcra kursu

İstanbul’un pek çok ilçesinde ücretsiz kurs imkanı bulunuyor. İstanbul’da ücretsiz kurs denilince akla ilk gelen İSMEK. İSMEK pek çok alanda vatandaşlara ücretsiz olarak ücretsiz kurs imkanı sağlıyor.

O kurslardan bir tanesi de Toplu İcra kursu.

Ykssorular.com olarak Toplu İcra kursu hakkında bilmeniz gerekenleri derledik.

Genel

Eğitim gördüğü alanda gerek notasyon okuma becerisi olarak, gerekse enstrüman hakimiyeti açısından belli bir seviyeye erişebilmiş öğrencilerin aynı derste buluşarak farklı sazlar ile meşk ettiği programdır. Branşın hedefi öğrenciye orkestra ve orkestrasyon bilinç ve becerisini edindirmek, profesyonel müzisyen hayatına hazırlanmaktır. Programda eğitim almak isteyenlerin, İSMEK bünyesinde bu alanda iki senelik eğitim almış olması ve yapılacak seviye tespit sınavından uygunluk notu alması gerekmektedir.

Konu Başlıkları: Genel sahne duruş ve icra pozisyonu, toplu icrada dinleme becerisi, birlikte çalabilme ve müzikal uyum, enstrüman ve insan sesinin entonasyonu, koral ve solo icrada refakat eğitimi.

Programın Kazanımları: Bu programda eğitim alanlar müzik alanında kendilerini geliştirmelerinin yanı sıra, müzik sektöründe yeterlikleri oranında çalışma imkânı bulabilirler.

Hangi İSMEK şubelerinde var?

https://www.ismek.ist/tr/kursarama.aspx?BransCode=2443