İSMEK Yemek Fotoğrafçılığı kursu

tarafından
125
İSMEK Yemek Fotoğrafçılığı kursu

İstanbul’un pek çok ilçesinde ücretsiz kurs imkanı bulunuyor. İstanbul’da ücretsiz kurs denilince akla ilk gelen İSMEK. İSMEK pek çok alanda vatandaşlara ücretsiz olarak ücretsiz kurs imkanı sağlıyor.

O kurslardan bir tanesi de Yemek Fotoğrafçılığı kursu.

Ykssorular.com olarak Yemek Fotoğrafçılığı kursu hakkında bilmeniz gerekenleri derledik.

Genel

Bu programda öğrencilere; yiyecek ve içeceklerin çekime hazır hale getirilmesi, estetik ve etkili bir biçimde fotoğraflanması öğretilir. Bireylerin yemek çekimlerinde uzmanlaşması için hazırlanan bu eğitimle, mesleğin çekim teknikleri, dekor ve ışık kurulumları konusunda bilgi ve beceri kazandırılır.

Konu Başlıkları: Yemek fotoğrafçılığı tanımı ve kullanım alanları, yemek fotoğrafçılığında teknik donanım, yemek fotoğrafçılığında kompozisyon, yemek fotoğrafçılığında yapay ve doğal ışık kullanımı, yemek fotoğrafı stilistliği, yemek fotoğrafçılığında konsept oluşturma, yemek fotoğrafçılığında fotoğraf düzenleme.

İstihdam Alanları: Bu eğitimi başarıyla tamamlayanlar; gazete ve dergilerde istihdam edilebilecekleri gibi, yiyecek içecek sektöründe faaliyet gösteren cafe, restoran gibi işletmeler için freelance olarak da çalışabilirler.

Hangi İSMEK şubelerinde var?

https://ismek.ist/tr/kursarama.aspx?BransCode=3015