Kadir Has Üniversitesi burs imkanları

tarafından
135
Kadir Has Üniversitesi burs imkanları

Liseden mezun olup, üniversite sınavına giren ve başarılı olan öğrenciler üniversiteli olmak için tercih ve kayıt maratonuna başlıyor. 4 yıllık lisans mezunu olmanın gelecekte sağlayacağı avantajlardan faydalanmak için üniversite sınavına giren öğencilere Kadir Has Üniversitesi’nin de kapıları sonuna kadar açılıyor. Her yıl öğrencilere tam ve %50 burs imkanı sağlayan Kadir Has Üniversitesi, bu yıl %75 burs kategorisini ekleyerek öğrencilere destek oluyor.

Kadir Has Üniversitesi öğrencilere, ÖSYM Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nda Üniversiteye giriş üstün başarı bursu (Tam, %75, %50 ve %25 burslu) veya ücretli lisans programlarına kayıt yaptıran öğrencilerden ÖSYS sıralamasında, Sayısal (SAY), Sözel (SÖZ), Eşit Ağırlık (EA) puan türlerine göre Kadir Has bursu, tercih bursu, IB –Abitur – Matura bursu, spor bursu, KHAS onur bursu ve barınma/yurt bursu ile bir çok kolaylık sağlıyor.

Öğrenciler, Kadir Has Üniversitesi’nde Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İletişim Fakültesi, İşletme Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi bölümlerinden başarı sıralaması ve isteğine göre de tercih yapabilecek.