Kadir Has Üniversitesi yüksek lisans ve doktora başvuruları başladı

tarafından
117
Kadir Has Üniversitesi yüksek lisans ve doktora başvuruları başladı

Yüksek lisans programları katılımcılara, güncel bilgilerle yeteneklerini geliştirme ve kendi eşdeğerleri arasında farklılaşma imkanı elde etme imkanı gibi çok önemli bir avantaj sağlıyor. Yüksek lisans programları, bireylerin kendilerini farklılaştırabileceği seviyede şekillendirmesi ile iş hayatında fark yaratılabiliyor. Kadir Has Üniversitesi bünyesinde bulunan Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler Enstitüsü’nün yüksek lisans ve doktora programları, alanların güncel ihtiyaçlarına ve katılımcıların taleplerine dayalı olarak yer alıyor.

Kadir Has Üniversitesi lisansüstü program başvuruları online olarak http://www.khas.edu.tr/2929/lisansustu-egitim adresinden yapılabiliyor. Tüm tezli yüksek lisans ve doktora programı başvurularında ALES ya da eşdeğer belge zorunluluğu bulunuyor. Tezsiz yüksek lisans programlarında ise ALES şartı aranmıyor.

Lisansüstü programlara başvuru yapan tüm adaylara, mülakatlardaki değerlendirmelerde başarılı olmaları ve uygun görülmesi halinde kontenjan sınırlaması olmadan %100’e varan burs imkanları da sunuluyor. Kamu personeline ise, tüm lisansüstü programlarında %20 indirim uygulanıyor.