Siirt’te burs veren vakıf ve dernekler

tarafından
128
Siirt’te burs veren vakıf ve dernekler

YKS gibi zorlu bir sınav kazanıldı ve artık hayalinizdeki üniversitede eğitim almaya başladınız. Kimi için YKS süreci oldukça zorlu geçen bir süreç olurken kimisi içinse YKS’den sonraki süreç daha zorlu geçmektedir. Bunun birçok sebebi var: Derslere duyulan kaygı, belki yeni bir şehir, belki de maddi sebepler. Dersler ve yeni yeni şehir süreci çabuk atlatılırken maddi sebepler kimi zaman üniversite öğrencilerinin canını acıtabilmektedir. Ailesine yük olmak istemeyen bu öğrenciler çeşitli yerlerde part-time işler bularak üniversite hayatlarını daha rahat geçirmeye çalışmaktadırlar.

Üniversite hayatını kısmen daha rahat geçirmek için tabii tek yol çalışmak değil. Aynı zamanda burs veren vakıf ve derneklerden burslar bulunarak da maddi olarak hafiflemek mümkün olmaktadır.

Çoğu kimse için burs bulma süreci zor bir süreç olarak görülmektedir. Çünkü burs veren vakıf ve dernekler üniversite öğrencilerine burs vermek için çeşitli koşullar öne sürmektedirler. Her bir dernek ve vakıf burs verirken kendilerine göre burs vermek kriteri düzenlerler.

Ykssorular.com olarak adayların YKS hazırlık süreçlerinde yanlarında olduğumuz gibi bu burs alma süreçlerinde de yanlarında olmaya devam ediyoruz.

Bu kapsamda Siirt ilinde burs veren vakıf ve dernekleri derledik.

İşte Siirt’te burs veren vakıf ve dernekler:

İBRAHİM HAKKI EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI

ATATÜRK BULVARI AYDINLAR CAD. SİİRT MERKEZ (484) 224 62 29

ARINÇ EĞİTİM ÖĞRETİM VE KÜLTÜR VAKFI

YENİ MAH.CENGİZ TOPEL CAD.ÖZEL UFUK İLKÖĞ.YANI SİİRT MERKEZ (244) 418 23 20

SİİRT İLİ VE İLÇELERİ KÖY KORUCULARI SAĞLIK EĞİTİM VE DAYANIŞMA VAKFI

ATATÜRK BULVARI VAKIFBANK ÜSTÜ NO:10/B  484 223 10 14

SİİRT İLİM SPOR KÜLTÜR VE ARAŞTIRMA VAKFI

SİİRT VALİLİĞİ SİİRT MERKEZ

SİİRT İLİM VE KÜLTÜR VAKFI

SİİRT ULU CAMİ EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI BATI MAH.MİKTAT ÖKTÜREN BULVARI ÖZBEL İŞHANI KAT:1 SİİRT (484) 224 86 42