TEGV’in geleneksel ‘Geleceğe Bakış Toplantısı’ gerçekleştirildi

tarafından
6
TEGV’in geleneksel ‘Geleceğe Bakış Toplantısı’ gerçekleştirildi

“Bir Çocuk Değişir, Türkiye Gelişir” mottosuyla çağdaş nesillerin yetişmesi için Türkiye genelindeki etkinlik noktalarında nitelikli eğitim desteği sağlayan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın (TEGV) her yıl düzenlediği ‘Geleceğe Bakış Toplantısı’nın 23’üncüsü Özyeğin Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. TEGV Mütevelli Heyeti Üyeleri, Yönetim Kurulu Üyelerinden temsilcilerin ve tüm TEGV çalışanlarının katıldığı toplantıda 6 Şubat’ta yaşanan deprem sonrasında yapılan çalışmalar ile 2023 yılında yapılan ve gelecekte yapılması planlanan çalışmalar paylaşıldı. Son dönemde deprem bölgesinde kurulan konteyner kent TEGV Öğrenim Birimleri’nde istihdam edilen yeni TEGV çalışanlarının da katıldığı toplantı yaklaşık 150 kişilik katılımla gerçekleşti. Pandemi nedeniyle üç yıldır çevrim içi olarak düzenlenen ‘Geleceğe Bakış Toplantısı’, bu yıl yeniden yüz yüze yapıldı.

“Cumhuriyetin Yüzleri olarak Türkiye için çok çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz”

3 milyonu aşkın çocuğun hayatına dokunmuş olmanın gurur vesilesi olduğunu belirten TEGV Yönetim Kurulu Başkanı M. Özalp Birol, toplantıda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“2023, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılında, 28’inci yılımız sürerken, sayısı 3.100.000’i aşkın çocuğumuzun hayatına dokunmuş olmak da hepimiz için gurur vesilesi. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında hayata geçen Cumhuriyet’in Yüzleri projemiz ise bir başka haklı gururumuz. TEGV olarak küresel teknolojileri başarıyla kullanıyor, hibrit modellerle artık daha fazla çocuğumuza ulaşıyoruz. Çalışmalarımız eğitim dünyası ve Millî Eğitim Bakanlığı tarafından izleniyor, örnek alınıyor. Bu çerçevede verimli iş birlikleri gerçekleştiriyoruz. Uyumlu çalışan çok nitelikli bir yönetim kurulumuz, profesyonel yönetimimiz ve sizlerin de en önemli parçası olduğunuz harika bir ekibimiz var. Bu yüzdendir ki, 6 Şubat’ta 11 ilimizde yaşadığımız ve hepimizi çok üzen büyük depremden hemen sonra TEGV olarak Ateşböceklerimizle hemen o bölgeye intikal edebildik ve hemen çalışmaya başlayabildik. Halen, cansiperane çalışan sizlerle, bölge insanımıza ve çocuklarımıza sosyal ve duygusal afet sonrası etkinlik programımıza uygun etkinliklerle hizmet vermeye devam ediyoruz. Onların temel ve acil ihtiyaçların karşılanması ve eğitimin devamlılığının sağlanması için çalışıyoruz. İlk defa konteyner kentlerde öğrenim birimleri kuruyoruz. Deprem sonrasında, çok sayıda yeni ulusal ve uluslararası bağışçımız oldu. Destek aldığımız yurtdışı fonlarının sayısı arttı. Yani, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na gönül veren insanlar olarak, sayısı 100 bine yaklaşan çok değerli gönüllülerimizle, Cumhuriyetin Yüzleri olarak Türkiye için çok çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz.”