TYT Matematik Kitap Önerileri ve Tavsiyeler

tarafından
23
TYT Matematik Kitap Önerileri ve Tavsiyeler

Yks sistemi içinde yer alacak olan ve ilk oturumda bütün öğrencilerin girmesinin zorunlu olduğu Temel Yeterlilik Testi (TYT) içinde sorulacak olan Türkçe konularını içeren kitapları yayınlamıştık. Bu yazı dizimizde ise siz öğrencilerimize yararlı olacağını düşündüğümüz TYT Matematik Kitap Önerilerimizi sunmaya devam ediyoruz. Yaptığımız çalışmalar sonucunda öğrenciler için en muhteşem kitap serilerini yine sizler için yayınlamaya devam edeceğiz.

TYT Matematik kitap önerilerine geçmeden bir noktayı hatırlatmakta fayda var: Hangi seviyedeyiz ve TYT’ye hazırlanırken hangi seviye için hangi matematik kitabını tercih etmeliyiz? Bu konuda kendinizi en iyi kendiniz bilirsiniz. Biz seçim konusunda size faydalı olmak adına en temel seviyeden en üst seviyeye kitaplar belirledik.

Bu arada bu kitapları seçerken uzun yıllar dershanelerde matematik öğretmenliği yapmış uzman öğretmenlerden tavsiyeler aldık.

Temel Seviye TYT Matematik Kitap Önerileri

Temel seviye TYT kitap önerilerinde ilk sırada “Antrenmanlarla Matematik” kitabı bulunuyor. Bilindiği gibi Antrenmanlarla Matematik 4 kitaptan oluşan bir seri. Matematikten hiç anlamayan en temelden başlamak isteyen adaylar Antrenmanlarla Matematik kitap serisinin ilk iki kitabı Antrenmanlarla Matematik 1 ve Antrenmanlarla Matematik 2 kitabından başlayarak net oranlarını artırabilirler.

Temel seviye matematik kitap için dershane öğretmenlerinin önerdiği bir başka kaynak ise “Birey Gelişim Serisi Matematik Soru Bankası A Temel Düzey” kitabı. Birey Matematik A serisi olarak geçen bu kitap yine matematiği temel düzeyde olan adaylar için iyi bir kaynak niteliği taşıyor.

Temel düzeyde önerilen bir başka kaynak ise Yayın Denizi Aperatif Matematik kitabı. Yine düzey olarak temel seviyede olan adaylar için güzel bir kaynak. Sıfır netten başlayanlar için yine mutlaka çözülmesi geren bir kaynak.

Orta Seviye TYT Matematik Kitap Önerileri

Eğer ki temel düzeyde kitaplar bitirmişseniz ve matematik seviyeniz orta düzeyse orta seviye TYT Matematik kitap önerilerine geçebiliriz.

Bu bölümde sayabileceğimiz ilk kaynak “BiNot Yayınları Matematik Hedef Anlatım Pratik HAP” kitabı. TYT’si belki henüz basılmamıştır ama YGS olanı da alabilirsiniz, malum konular aynı.

TYT orta düzey matematik için önerebileceğimiz bir başka kaynak Sadık Uygun Yayınları Matematik kitabı. Spotlu dizgisi bu kitabı iyi bir alternatif haline getiriyor. Burada bir dipnot açarak Sadık Uygun Yayınları’nın Türkçe kitabının da oldukça kaliteli olduğunu söylemekte yarar var.

Orta düzey TYT matematik kitabı önerilerine devam ediyoruz. Orta düzey için bir başka önerimiz ise Palme Yayınları YKS 1. Oturum TYT Matematik Soru Kitabı. Orta düzey için yine ideal kaynaklardan bir tanesi bu kitap.

Birey Matematik B serisi de yine bölümde sayabileceğimiz kitaplar arasında yer alıyor.

İleri Seyiye TYT Matematik Kitap Önerileri

Geldik ileri düzel TYT matematik kitap önerilerine. Bu bölüm orta düzeyi geçmiş, tıp, diş hekimliği gibi puanları yüksek bölümleri hayal eden üniversite adayları için hazırlanmıştır.

Bu bölümün önerebileceğimiz ilk kitabı “Limit Yayınları YKS 1.Oturum TYT Matematik 1 Soru Bankası” kitabı. Selahattin Ölmez tarafından hazırlanan bu kitap ile net sayınızı artırabilirsiniz.

İleri düzey için bir başka kaynak kitabımız “Karekök Yayınları YKS TYT 1. Oturum Matematik Soru Bankası” kitabı. Zor diyebileceğimiz bir seviyede hazırlanan bu kitap genellikle çok tercih edilen kitaplar arasında yer alıyor.

Bu seviye için önerilebilecek bir başka kitap ÜçDörtBeş Yayınları YKS 1. Oturum TYT Temel Matematik Soru Bankası kitabı.

Seviye seviye TYT matematik kitap önerilerimiz böyle. Bu listenin sizden gelen dönütlerle birlikte sürekli güncellendiğini lütfen unutmayın. Yorum bölümüne öneri ve yorumlarınızı yazarak bu öneri kitap serimize katkıda bulunabilirsiniz.

Daha önce hazırlanmış bir başka listemizse şöyle:

 TYT Matematik Kitap Önerileri

 Temel Yeterlilik Testi (TYT) soruları için hazırladığımız özel çalışma kitapları arasında sizler için özel sayılabilecek kitapları seçmeye çalıştık. Siz öğrenciler için özenle hazırlanmış olan bu kitaplardan yararlanabilirsiniz. Kimi kitap içinde yer alan konuların anlatımları yine internette videolu çözümler ile sizlere sunulmuş. Belirli bir ücret karşılığında satışa çıkan TYT soruları içinde ezbere dayalı sistemden daha ziyade bilgiye dayalı sorular olduğunu göreceksiniz.

Öncelikle ilk kitap Çöz Kazan Yayınları tarafından sunulan yazarı Cevat ALKIŞ’ın olan YKS TYT 1. Oturum Matematik Soru Bankası Çöz Kazan Yayınları kitabı olacak. Kitap içinde yer alan sorular ile sizlerde çalışmalarınıza devam edebilirsiniz.

Siz öğrencilerimiz için incelediğimiz ikinci kitap ise Muba Yayınları tarafından öğrenciler için hazırlanan, Murat TANAÇAN tarafından hazırlanan YKS TYT 1. Oturum Matematik Soru Bankası Muba Yayınları kitaplarıdır. Kitap içinde bulunan sorular sayesinde matematik konu anlatımlarına da çalışmış olacaksınız.

TYT soruları 1. Oturum olarak hazırlanan özel kitaplar arasında Ulu Bilgi Yayınlarının yer aldığı YKS TYT 1. Oturum Matematik 1 Bilgilendiren Soru Kitabı Ulu Bilgi Yayınları isimli kitap ile de çalışmalarınıza başlayabilirsiniz. Temel konulardan matematik sorularına kadar birçok bilgi yine kitap içinde siz öğrenciler için özenle hazırlanmış.

Pegem Yayınları tarafından hazırlanan özel TYT Soruları içeren kitap Hasan Yavaş Kerem Köker imzası ile hazırlanmış kitaptır. Bu kitap sayesinde sizlerde sınavlarda çıkabilecek olan TYT sorularına bakabilirsiniz. Bilgiye dayalı soruların yer aldığı, matematik konularını çözümlemeli olarak anlatan bu kitap sayesinde yüksek hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

TYT Geometri Kitap Önerileri

YKS TYT 1. Oturum Türkçe Matematik Geometri Soru Bankası FenCebir Yayınları tarafından hazırlanan kitap içinde ise Geometri konularında birçok çözüm bulabilirsiniz. Özel hazırlanan konular ile yapılan çözümlemeli anlatımlar sayesinde TYT soruları konusunda bilgilerinizi geliştirebilirsiniz.

Geometri konusu haricinde yer alan ve çok değerli kitaplar arasında bulunan Karekök Yayınlarının öğrenciler için hazırladığı ve yazarlığını yine Karekök Komisyon tarafından oluşturulan kitabında özel soru çeşitleri ile büyük bir çalışma alanı sağlayabilirsiniz.

 

Birçok kitap içinde sizin için özel olarak seçtiklerimiz kitap serilerine devam edeceğiz. Birçok alanda farklı sunumları ile öğrencilerin öğrenimlerini arttırmak için kitap tavsiyelerimiz için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yakında Yks puan hesaplama ve Tyt Puan hesaplama modüllerimiz de etkin hale gelecektir. Yapacağınız hazırlıklar için sitemizde yer alan sınavlar bölümünü kullanabilirsiniz.