Yurtburadanet ile öğrenci yurtları ve apartları artık tek bir adreste

tarafından
72
Yurtburadanet ile öğrenci yurtları ve apartları artık tek bir adreste

Uzunca bir süre üniversite sınavına hazırlandınız ve sonucunda kazanarak lisans eğitiminize devam edeceksiniz. Eğer memleketinizde bir üniversite kazandıysanız işlerin biraz daha standart ve sakin ilerleyeceği bariz ortada. Özellikle kalacak yer konusunda sıkıntı yaşamayacaksınızdır. Ancak farklı bir ilde, hele de memleketinize uzak bir ilde üniversite kazandıysanız zorlu bir süreç sizi bekliyor olacaktır J Peki, üniversiteyi okuyacağınız ilde nerede kalacaksınız? İlk sene güvenilir bir arkadaş bulup eve çıkma ihtimaliniz yok denecek kadar düşük ihtimallidir. Haliyle bir yurtta kalmanız en doğru seçim olacaktır. Bu noktada imkanlarınızı göz önünde bulundurarak dilerseniz özel yurtları dilerseniz de KYK yurtlarını seçebilirsiniz. Ancak bazı durumlarda KYK yurtlarında konaklamak için yedek sırasını beklemeniz gerekebilir. Öte yandan size çıkan KYK yurdu üniversitenize uzak olabilir. Dolayısıyla tüm yurtları inceleyerek kendinize en uygun yurdu ya da apartı bulmanız, öğrencilik hayatınızın daha kolay ilerlemesine yardımcı olacaktır.

Yurtburada.net web sitesi de tam olarak bu alanda hizmet vermektedir. Web sitesi içerisinde tüm illerde yer alan öğrenci yurtları ve apartları hakkında detaylı bilgilere yer verilmiştir. Verilen bilgiler ışığında yurt fotoğraflarını inceleyebilir, konumuna ulaşabilir, dilerseniz de yurt ile irtibata geçebilirsiniz. Yurtların detaylarına yer verilen sayfalarda mevcut olan Yurt-Üniversite haritaları ile hangi fakültede öğrenim görecekseniz o fakülte ile yurdun konumu arasında inceleme yapabilir, ulaşım konusunda sorun yaşamanızın önüne geçebilirsiniz. Yurtları listelerken kendi üniversite ve fakültenizi seçerek, size daha iyi hizmet verebilecek yurtları ve apartları sıralayabilir, yine bu yurt ve apartlardan fakültenize en yakın olanı başta yer alacak şekilde sıralama yapabilirsiniz.

Anlaşmalı olan yurtlar ve apartlarla yapılan çekim işlemleri beraberinde öğrencilere sanal tur hizmeti, drone çekimi beraberinde yurt çevresi tanıtımı gibi olanaklar da sunulmaktadır. Bu imkanlar dahilinde seçeceğiniz yurda daha objektif ve daha şeffaf bir yaklaşım sergileyebilir ve kendinize en uygun yurdu daha kolay bulabilirsiniz.

Kız öğrenci yurtlarında güvenlik en önemli kriter

Kız öğrenciler için yapılacak olan yurt seçimlerinde güvenli bir bina ve daha sorunsuz bir çevre çok önemlidir. Bu noktada Yurtburada web sitesi içerisinde yer alan filtreler kısmından özel güvenlik hizmeti ve kameralı güvenlik hizmeti bulunan yurtları kolayca listeleyebilirsiniz. Ayrıca üniversite ve yurt arası mesafenin de kısa olmasını göz önünde bulundurarak geç bitebilecek dersler sonrası yurda ulaşımda sorunla karşılaşılmasının da önüne geçmiş olursunuz.

Eğer güvenlik konusunda daha takıntılı bir yapıya sahipseniz, yine yurtburada.net web sitesinde yer alan çevre olanakları kısmından polis merkezlerine yakın olan yurt ve apartlara da göz atabilirsiniz. Bu bağlamda hem daha çok olanağa sahip, hem daha güvenli hem de cebinize en uygun yurdu bulmak adına çokça araştırma yapmanız ve tüm yurtları didik didik incelemeniz oldukça avantajlıdır. Yine web sitesi içerisinde yer alan yurtlardan uygun gördüklerinizi favorilerinize ekleyerek aralarından eleme usulü ile de en avantajlı olanını bulabilirsiniz.

Yurtlar ve apartlar hakkında yapılan yorumlar da seçim açısından son derece kritik bir öneme sahip olacaktır. Dolayısıyla incelediğiniz yurtta konaklamış ve eksikleri ile artılarını gözler önüne seren kişilerin görüşlerini dikkate alabilir, kendi kafanızda mukayese ederek de tercih yapabilirsiniz.